אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Pliops גייסה 30 מיליון דולר בהובלת סופטבנק צילום: פליאופס

חברת Pliops גייסה 30 מיליון דולר בהובלת סופטבנק

החברה פיתחה טכנולוגיית אחסון שמאפשרת לצמצם ב-90% את העומס במסדי נתונים, ולשפור ב-50% את ביצועי התשתית. לצד קרן סופטבנק ונצ'רס אסיה, השתתפו בסבב גם SOMV, אינטל קפיטל ו-ווסטרן דיגיטל קפיטל

30.01.2019, 15:18 | הגר רבט

חברת פליופס (Pliops) הודיעה היום (ד') על השלמת גיוס סבב B בהיקף 30 מיליון דולר, אותו הובילה Softbank Ventures Asia. השתתפו בו כל משקיעי סבב A של החברה, בהם סטייט אוף מיינד ונצ'רס, ויולה ונצ'רס ואינטל קפיטל. לסבב הצטרפו המשקיעים החדשים ווסטרן דיגיטל קפיטל ו-XilinxCapital. בסך הכל, גייסה פליופס 40 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שהוקמה בשנה שעברה, מפתחת דור חדש של טכנולוגיה לעיבוד במערכי אחסון; היא נועדה להתמודד עם הזינוק בהיקפי המידע שנבע מהמעבר של ארגונים לענן, והשימוש ביישומי בינה מלאכותית כלמידת מכונה. הזינוק הזה גורם כיום להיווצרות צווארי בקבוק בארגונים, שפוגעים ביעילותם.

לפי נתוני החברה, מעבד האחסון שפיתחה מאפשר אינטגרציה יעילה של מסדי נתונים פופולריים על גבי כונני SSD ומוביל להפחתה של 90% בעומס המחשוב, הורדה של פי 20 בתעבורת הרשת ושיפור של פי 50 בזמן התגובה (Latency) - מה שמביא להפחתה משמעותית בעלויות העבודה בענן.

אורי בייטלר (מנכ"ל פליופס), משה טוויטו (סמנכ"ל טכנולוגיה) ואריה מרגי (יו"ר), צילום: פליאופס אורי בייטלר (מנכ"ל פליופס), משה טוויטו (סמנכ"ל טכנולוגיה) ואריה מרגי (יו"ר) | צילום: פליאופס אורי בייטלר (מנכ"ל פליופס), משה טוויטו (סמנכ"ל טכנולוגיה) ואריה מרגי (יו"ר), צילום: פליאופס

״פתחנו קטגוריית מוצר חדשה המשלבת חומרה ותוכנה כדי לפשט את המבנה של פתרונות האחסון, והתוצאה היא שיפור של 50% בביצועים״ הסביר לכלכליסט אורי בייטלר, מנכ"ל ומייסד משותף של פליופס. ״חברות הענן הגדולות הם הלקוחות הכי מעניינים שאנחנו עובדים איתם, וחמש מתוך שבע חברות הענן הגדולות הן כבר לקוחות שלנו, התחום הזה מוכתב על ידי השחקניות הגדולות שדוחפות טכנולוגיות חדשות".

ביטלר ניהל בעבר את המחקר של סמסונג בתחום הפלאש, ולצידו כוללת ההנהלה את משה טוויטו (סמנכ"ל טכנולוגיה), לשעבר המדען הראשי בחטיבת שבבי הזיכרון של סמסונג ואריה מרגי (יו"ר), ממייסדי M-Systems ו-XtremeIO. נשיא החברה ומי שמוביל את הצד העסקי הוא סטיב פינגרהוט, שעד לפני כחצי שנה כיהן כסגן נשיא בטושיבה ומנהל כללי של חטיבת הענן שלה בארה"ב. פליאופס מעסיקה 30 איש ומשרדיה ממוקמים ברמת גן, בחיפה וסן חוזה. בעקבות הגיוס תקים החברה נוכחות בשווקי המזרח ותגייס בארץ עוד כ-20 עובדים.

ג'יי פי לי, מנכ"ל סופטבנק ונצ'רס אסיה, מסר: "פליופס פותרת בעיה קריטית לארכיטקטים של מסדי נתונים ואחסון – והיא עושה זאת בדרך פשוטה ויעילה. בכל העולם קיים ביקוש אדיר לפתרונות שיאפשרו לדור הבא של מרכזי נתונים לעבוד ביעילות רבה יותר, בפרט בקרב ספקי ענן גדולים. הארכיטקטורה של פליופס מאפשרת שיפורי ביצוע בסדרי גודל משמעותיים ורווחים גדולים אף יותר ביחס בין המחיר לביצועים״.

רונן ניר, שותף מייסד בוויולה ונצ'רס, מהמשקיעים הראשונים בחברה, מסר : "עולם האחסון שהיווה חלק מהותי מתעשיית ההייטק בישראל עובר שינוי מהותי כאשר מרבית הגידול נעשה אצל ספקיות הענן ומרכזי נתונים גלובליים. גופים אלה נוהגים לבנות את מערכות האחסון בעצמם ומחפשות רכיבים פורצי דרך לשלב במערכות אלה ולייעל את התהליכים. צוות היזמים וההנהלה בפליופס הבין היטב את שינוי המגמה, ומביא לעולם רכיב מהפכני שעשוי לייעל את כל מערכות האחסון בעולם, באשר הן".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות