אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AMD מזנקת לאחר דו"ח רבעוני טוב מהצפוי, מציגה תחזית אופטימית ל-2019

AMD מזנקת לאחר דו"ח רבעוני טוב מהצפוי, מציגה תחזית אופטימית ל-2019

חברת השבבים צופה שרווחיה השנתיים יצמחו ב-6% בהשוואה לאשתקד, על אף השפעות משבר הסחר הבינלאומי והאטה בשוק הקריפטו שצורך לא מעט מכרטיסי המסך שלו דרכה. צמיחת החברה נמשכת מזה שנתיים ברציפות

30.01.2019, 13:16 | רפאל קאהאן
מניית AMD, המתחרה העיקרית של אינטל בתחום מעבדי המחשבים ושל אנווידיה בתחום כרטיסי המסך, זינקה בכ-10% לאחר שדיווחה על הכנסות טובות מהצפוי. החברה הצליחה לייצר רווח של 8 סנט למניה על הכנסות של 1.42 מיליארד דולר. עם זאת, הציפיות של וול סטריט ברמת ההכנסות היו גבוהות יותר ועמדו על 1.44 מיליארד.

קראו עוד בכלכליסט

בדומה לחברות טכנולוגיה אחרות, הודיעה גם AMD על הנמכת תחזית הרווח לרבעון הראשון, ומצפה ל-1.25 מיליארד דולר, לעומת תחזיות האנליסיטים שעמדו על 1.47 מיליארד.

מעבד הרייזן של AMD מעבד הרייזן של AMD מעבד הרייזן של AMD

ואולם, התחזית השנתית שלה דווקא אופטימית: AMD צופה שתסיים את 2019 בצמיחה של 6% בהשוואה לאשתקד, עם רווח שנתי מצטבר של 6.88 מיליארד דולר. התחזית הזו מפתיעה, שכן כל מנועי הצמיחה של החברה נתונים להשפעת אותם המשברים שמשפיעים על מתחרותיה בזירת השבבים - אינטל ואנווידיה - בראשם המתח בין ארה"ב וסין שמייצר אי ודאות בקרב לקוחות ארגוניים ומעכב רכש תשתיות מחשוב.

מנכ''לית החברה, ליסה סו, התגאתה בשיחת משקיעים על שביצועי AMD משתפרים כבר שנתיים ברציפות. לדבריה, חלק לא מבוטל מהצמיחה הנוכחית נבע ממכירות מעבדי EPYC לשרתים, אך גם ממכירות מעבדים גרפיים למרכזי נתונים - או במילים אחרות, תשתיות לכריית קריפטו. לא מדובר בסימן חיובי: בשנה האחרונה חלה ירידה בולטת בערכם של המטבעות הווירטואליים הפופולריים, והתרסקות הביטקוין עלולה להוביל לירידה במכירות תשתיות הכרייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות