אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זול ובגדול דורשת לפסול את הצעת רמי לוי: "זכה למכרז דה לוקס" צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

זול ובגדול דורשת לפסול את הצעת רמי לוי: "זכה למכרז דה לוקס"

הרשת טוענת שהצעתו של רמי לוי, שנחשבת לגבוהה ביותר לרכישת הקואופ, הוגשה ארבעה ימים לאחר פתיחת המעטפות על ידי הנאמנים ולא עמדה בתנאי הסף של המכרז. לטענתה, לוי ידע את פרטי ההצעות האחרות ונתן הצעה בהתאם

31.01.2019, 14:18 | ליטל דוברוביצקי

המאבק בין המתחרות על רכישת רשת הקואופ מתחמם. ל"כלכליסט" נודע כי רשת זול ובגדול שהצעתה עומדת על 153 מיליון שקל, הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים, בקשה לפסול את הצעת רמי לוי העומדת על 163 מיליון שקל, כאשר היא הגבוהה ביותר לפי הנאמנים.

קראו עוד בכלכליסט

זול ובגדול טוענת באמצעות עו"ד יוסף וקנין, כי "למעשה רמי לוי זכה למכרז דה לוקס – הגשת הצעה לאחר שכל שאר ההצעות כבר פרוסות בפניו". למעשה, טוענת זול ובגדול כי "הצעתו של רמי לוי לא עמדה בתנאי הסף של המרכז שפרסמו הנאמנים, הגיש הצעה חדשה 4 ימים לאחר פתיחת המעטפות על ידי הנאמנים, זאת שעה שידע כבר את פרטי יתר הצעות המתמודדים ונתן הצעה חדשה בשני מתווים, כאשר הלכה למעשה הטיל על הנאמנים לבחור עבורו את ההצעה הזוכה".

סניף קואופ בירושלים, צילום: עומר מסינגר סניף קואופ בירושלים | צילום: עומר מסינגר סניף קואופ בירושלים, צילום: עומר מסינגר

עוד נטען כי "הנאמנים לא היו רשאים לפנות לרמי לוי ולאשר לו להגיש הצעה חדשה ומתוקנת, הן בעניין דרך התשלום והן לגבי המחיר, וזאת 4 ימים לאחר המועד האחרון להגיש הצעות". כלומר, זול ובגדול טוענת שרשת רמי לוי לא עמדה בתנאי הסף ולא הגישה הצעה במזומן. אולם נטען, כי רק ב-14 בינואר אחר הצהריים, "כלומר 4 ימים לאחר המועד האחרון להגשת ההצעות בעקבות פניה של הנאמנים, הגישה רמי לוי הצעה חדשה על בסיס מזומן".

ההצעות לרכישת הקואופ נחשפו אתמול, לאחר שהנאמנים ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב הגישו באמצעות בא כוחם, עו"ד שי גליקמן, דו"ח המפרק לגבי כלל ההצעות. בדו"ח צויין כי הצעת רמי לוי היא הגבוהה ביותר, ולאחריה הצעת זול ובגדול (בפער של 10 מיליון שקל) והצעת מחסני השוק בסך 139 מיליון שקל (בפער של 24 מיליון שקל). הצעות נוספות הן של פרשמרקט בסך 133 מיליון שקל, והצעתה של רשת ויקטורי בסך 118 מיליון שקל.

אולם, מבחינת האישור מול הממונה, שתי ההצעות הגבוהות יותר (רמי לוי וזול ובגדול) נחשבות לבעייתיות לעומת מחסני השוק, כי להן חנויות בירושלים ויש חשש לתחרות לא הוגנת. יש לציין כי הפער בין ההצעה הגבוהה ביותר (של רמי לוי) להצעה הנמוכה ביותר (של רשת ויקטורי) עומד על סך של 45 מיליון שקל.

מהדו"ח ניתן לראות שהפער בהצעות שהוגשו, בין השלב הראשון לשלב השני כששופרו ההצעות, עומד על עשרות מיליוני שקלים.

מרמי לוי נמסר בתגובה: "נתתי ההצעה הטובה ביותר. כל המתחרים מפחדים ומזכירים את רמי לוי. הם חוששים שאם אקנה אייצר תחרות ולכן זו התגובה של זול ובגדול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות