אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאגיד היהלומים אלרוסה מפסיק לספק יהלומי גלם לחברה של לבייב צילום: Idex

תאגיד היהלומים אלרוסה מפסיק לספק יהלומי גלם לחברה של לבייב

חברת הכרייה הרוסית הודיעה שלא תכלול את LLD ברשימת הלקוחות לטווח ארוך. LLD עמדה בנומבר באור הזרקורים לאחר שהמשטרה עצרה מספר מעובדיה, בחשד להברחת יהלומים בשווי מיליוני שקלים לתוך ישראל

31.01.2019, 17:15 | שירות כלכליסט
חברת אלרוסה הפסיקה לספק יהלומים גולמיים לחברת היהלומים LLD של לב לבייב, כחלק מארגון מחדש של רשימת הלקוחות לטווח ארוך של חברת הכרייה. כך דיווח אתר Rapaport News. חברת היהלומים של הטייקון הישראלי היא אחת מכמה שהושמטו מרשימת הלקוחות לשנת 2019, הידועה בתור תוכנית Alrosa Alliance, כך הודיעה החברה הרוסית. "בשנה שעברה התקבלה החלטה לא לכלול את LLD ברשימת הלקוחות לטווח ארוך עקב אי עמידתה בעקרונות אלרוסה אליאנס", כך אמר דובר של חברת הכרייה הרוסית, שלא פירט איזה עוד חברות הוצאו מרשימת הלקוחות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

LLD עמדה לאחרונה באור הזרקורים לאחר שמשטרת ישראל עצרה מספר מעובדיה בחודש בנובמבר, בחשד להברחת יהלומים בשווי מיליוני שקלים לתוך ישראל. אלרוסה לא ציינה האם המהלך קשור ישירות לחקירה.

תאגיד יהלומים אלרוסה , צילום: רויטרס תאגיד יהלומים אלרוסה | צילום: רויטרס תאגיד יהלומים אלרוסה , צילום: רויטרס

אלרוסה אליאנס אחראית לכ-70% ממכירות החומרים הגולמיים של החברה. היא מפעילה הסדר זהה עם מערכת מפעילות האתרים (sightholder system) של De Beers, ומציעה אספקה קבועה לחברות שיכולות להוכיח ביקוש ולעמוד בתנאים העסקיים שלה.

אלרוסה הגדילה את רשימת הלקוחות שלה ל-2019 ל-59 קונים לטווח ארוך, עלייה לעומת 56 בשנה שעברה. שש החברות החדשות הן קמעונאית התכשיטים ההונג קונגית Chow Sang Sang, חברות היהלומים ההודיות Kapu Gems, Mohit Diamonds, VD Global, ו-M. Suresh Company, והחברה השווייצרית Richold.

"אנו מאשרים את אי האפשרות לעקוף את עקרונות אלרוסה אליאנס, ומעוניינים בגיוון בסיס הלקוחות שלנו, אשר גדל השנה לעומת שנה שעברה", כך אמר יבגני אגורייב, מנהל ארגון המכירות המאוחד של אלרוסה.

מכרה יהלומים של אלרוסה, צילום: Idex מכרה יהלומים של אלרוסה | צילום: Idex מכרה יהלומים של אלרוסה, צילום: Idex

החברה קיבלה גם שתי חברות בלגיות, H.D. Diam ו-ICG Group כמועמדות לחוזים עתידיים לטווח ארוך. שתי החברות רכשו בעבר מאלרוסה בעסקאות חד פעמיות, שידועות בתור עסקאות ספוט.

בשנה שעברה עברה אלרוסה להערכות שנתיות של הקצאות היהלומים הגולמיים שלה ללקוחות, וקירבה את המדיניות שלה לזו של דה ברס. תחת השיטה הישנה, עסקאות האספקה של אלרוסה עם לקוחות נחתמו לשלוש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות