אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר הסדר הנושים של רשת יפו תל אביב: תמשיך להעסיק לפחות 90% מהעובדים צילום: יריב כץ

אושר הסדר הנושים של רשת יפו תל אביב: תמשיך להעסיק לפחות 90% מהעובדים

לפי ההסדר, הבעלים הנוכחיים של רשת האופנה ישלם לקופת ההסדר מיליון שקל, וימכור מחצית מהמניות תמורת 2.5 מיליון שקל

31.01.2019, 19:22 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בנצרת אישר היום את הסדר הנושים של רשת האופנה יפו תל אביב. המשמעות - החברה תמשיך לפעול ולספק מקום תעסוקה לרוב המוחלט של 130 העובדים. לפי ההסדר, ירכוש איש העסקים שמעון גיגי, שהוא חבר של בעל השליטה אריה חדד, 50% מיפו תל אביב תמורת 2.5 מיליון שקל שישולמו לקופת ההסדר, ובעל המניות ישלם לקופת ההסדר ממקורותיו הפרטיים סך של מיליון שקל לפחות.

קראו עוד בכלכליסט

השופט עאטף עיילבוני קבע: "סופו של הליך זה מחזק אותי בדעתי כי אילולא החלת צו הקפאת ההליכים על בעל המניות, לא היו נשמעות מחיאות הכפיים באולמי היום עת שמחו עשרות העובדים שנכחו משהודעתי כי הסדר הנושים בתיק זה יאושר עוד היום בפסק דין. מאז תחילתו של ההליך נרתם בעל המניות ועשה את כל שלאל ידו על מנת לאתר משקיעים, לנהל את החנויות, שיתף פעולה עם הנאמן ועוד. במבחן התוצאה יש לשבח את הירתמותם של עובדי החברה ושל בעל המניות אשר עשו כל שביכולתם תחת ניצוחו המקצועי של הנאמן עו"ד גיל הירשמן וצוותו להצלחת ההליך".

סניף של רשת יפו תל אביב, צילום: יריב כץ סניף של רשת יפו תל אביב | צילום: יריב כץ סניף של רשת יפו תל אביב, צילום: יריב כץ

השופט שיבח את הבנקים (דיסקונט, מזרחי והפועלים, ל"ד) וקבע: "יש לציין את עמדתם של הבנקים אשר אומנם היתה קשוחה בתחילת ההליך וסקפטית מאוד לגבי אפשרות הצלחתו, אך משהתבהרו הדברים היום בדיון הודיעו על הסכמתם תוך שהם מדגישים שבראש מעייניהם ושיקוליהם נמצא השיקול של שימור מקומות העבודה של כ-130 עובדים, ועל כך יש לשבח אותם על עמדתם העניינית והמתחשבת. במסגרת ההסדר התחייב המשקיע להמשיך להעסיק לפחות 90% מהעובדים".

עו"ד חיות גרינברג , צילום: אוראל כהן עו"ד חיות גרינברג | צילום: אוראל כהן עו"ד חיות גרינברג , צילום: אוראל כהן

עו"ד גיל הירשמן מונה כנאמן בתיק לפני כשנה. זאת לאחר שהרשת צברה חובות של כ-26 מיליון שקל. ערב ההקפאה החברה העסיקה 230 עובדים והפעילה 13 סניפים. כיום מועסקים ברשת כ-130 עובדים.

עו"ד חיות גרינברג שייצגה את העובדים יחד עם עו"ד אורון קרן מסרה בתגובה: "בימים קשים של גסיסה של רשתות ופיטורים בשוק הטקסטיל והביגוד זה מאוד מעודד לראות שבהתגייסות כול הגורמים הרלוונטים להביא לשיקום של חברה והבראתה ומבלי דבר שעלול היה להביא לפיטורי כול העובדים לו ההסדר היה נכשל". את בעל המניות אריה חדד והחברה ייצג עו"ד חובב ביטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות