אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי פייסבוק: אפל מנעה גם מעובדי גוגל את הגישה לכלים לפיתוח אפליקציות צילום: youtube

אחרי פייסבוק: אפל מנעה גם מעובדי גוגל את הגישה לכלים לפיתוח אפליקציות

לפי דיווחים, בין השאר, עובדים בגוגל לא היו יכולים לקבל גישה לגרסאות מבחן של אפליקציות שהם מפתחים למכשירי האייפון; הסיבה לצעד: ענקית האינטרנט ניצלה את כלי הפיתוח לאיסוף נתונים על פעילות המשתמשים לצורך מחקר פנימי

01.02.2019, 18:37 | שירות כלכליסט
אפל מנעה באופן זמני מגוגל כלים חשובים לפיתוח אפליקציות, זאת לאחר שיצרנית מכשירי האייפון החליטה כי ענקית האינטרנט הפרה את החוקים שלה, כך דיווחה סוכנות בלומברג לפי אנשים המעורים בנושא שביקשו להישאר בעילום שם.

אתמול, אפל מנעה מפייסבוק גישה לכלים לפיתוח אפליקציות במשך 24 שעות. לפי המקורבים, עובדים בגוגל לא היו יכולים לקבל גישה לגרסאות מבחן של אפליקציות שהם מפתחים למכשירי האייפון או להשתמש באפליקציות פנימיות של לו"ז ההסעות והזמנת אוכל. אפל החזירה להם את הגישה לאחר כמה שעות ביום חמישי בערב.

אפל, מפעילת חנות האפליקציות הרווחית ביותר בארה"ב, מאפשרת לחלק מהחברות לעבוד על אפליקציות לאייפון בלי לעבור את תהליך בדיקת האפליקציות הרגיל בתוכנית הנקראת enterprise certificate. ואולם אתר טק קראנץ' דיווח השבוע כי פייסבוק וגוגל ניצלו את התוכנית כדי לאסוף נתונים על פעילות המשתמשים לטובת מחקר פנימי. בעקבות הפרסום, החברות הפסיקו לעשות זאת, אך באפל טענו כי הן הפרו את החוקים ולכן מנעו מהן את הגישה לכלים. עם זאת, מרבית העובדים של גוגל משתמשים במכשירים המבוססים על אנדרואיד, כך שקרוב לוודאי שהצעד המעניש של אפל השפיע יותר על פייסבוק.

מטה גוגל, צילום: youtube מטה גוגל | צילום: youtube מטה גוגל, צילום: youtube

המהלך צפוי לחזק את המוניטין של אפל כחברה הנלחמת למען הפרטיות של הלקוחות שלה, אך הוא גם טומן בחובו סיכונים. אם אפליקציות פופולאריות כמו אינסטגרם של פייסבוק או המפות של גוגל, לא יהיו מעודכנות במכשירי האייפון, הלקוחות עשויים לעבור למכשירים עם מערכת הפעלה אנדואיד של גוגל.

ואולם גוגל אינה רק מתחרה של אפל, היא גם משלמת לחברה מיליארדי דולרים בכל שנה כדי להיות ברירת המחדל של מנוע החיפוש בדפדפן ספארי במכשירי האייפון, אייפד ומחשבי המק. בשלב זה עוד לא ברור כיצד המהלך האחרון ישפיע על העסקה כשהמו"מ לחידוש החוזה יצא לדרך.

הצעדים המענישים של אפל יצאו לדרך בעוד החברה מתמודדת בעצמה עם פרשת הפרת פרטיות, זאת לאחר שתקלה אפשרה לאנשים לצותת לאחרים באמצעות שירות הווידיאו פייסטיים. 

מאפל לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות