אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: ג'נרל מוטורס תחל בפיטוריהם של כ-4,000 עובדים צילומים: Jeffrey Sauger for General Motors

השבוע: ג'נרל מוטורס תחל בפיטוריהם של כ-4,000 עובדים

ענקית הרכב צפויה להתחיל מחרתיים במהלך המתוכנן, וזאת בשעה שהנשיא טראמפ מתכוון להתהדר במצב הייצור בארה"ב בנאום מצב האומה שיישא

02.02.2019, 14:44 | שירות כלכליסט
פיטוריהם של כ-4,000 מעובדי ג'נרל מוטורס צפויים להתחיל מחרתיים (ב'). מדובר במהלך שמגיע בזמן שהנשיא דונלד טראמפ מתכנן להתהדר במצבו של הייצור בארה"ב, וזאת במהלך נאום מצב האומה המתוכנן לשבוע הבא. הפיטורים הם חלק מצמצום של 15% במשרות הצווארון הלבן בצפון אמריקה עליה הכריזה החברה בנובמבר. באותו זמן היא הודיע גם על תכניות לסגור ארבעה ממפעליה בארה"ב, ומפעל חמישי בקנדה. לפי הערכות, החברה מעסיקה כ-180 אלף עובדים בסך הכל. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי אתר CNN, קיצוצי כח האדם וסגירת המפעלים הם חלק מתהליך של הפחתת עלויות מתמשך שאמור לפנות 6 מיליארד דולר מדי שנה להשקעה בדור חדש של כלי רכב, חשמליים ואוטונומיים. החברה מנסה גם לקדם מהלך לפיתוח שירות שיתוף נסיעות שיאפשר לה להכניס עוד כסף.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

טראמפ זועם על המהלך, והוא שב ומתנגח במנכ"לית ג'נרל מוטורס, מארי בארה, על החלטתה. בדברי התוכחה שלו התמקד טראמפ בסגירות המפעלים באוהיו, מדינה בה ניצח בבחירות 2016. הוא אמר שהחברה תספוג עונש על הסגירות, שכוללות את המפעל בלורדסטאון, אותו הבטיח אישית להחיות במהלך מסע הבחירות שלו. החברה הודיעה על כוונתה לסגור מפעלים גם במרילנד ובמישיגן.

הנשיא אמר שהיה "קשוח מאוד" עם בארה בשיחת טלפון שקיימו לאחר שהחברה הודיעה על הפיטורים, והזכיר בה את מענק ההצלה הפדרלי שקיבלה ג'נרל מוטורס ב-2008. "אתם יודעים, ארה"ב הצילה את ג'נרל מוטורס, וזה לא טוב שהיא סוגרת את פעילותה באוהיו,",כך אמר טראמפ בנובמבר. בנאום מצב האומה שיישא ביום שלישי צפוי טראמפ למנות את הצלחותיו הכלכליות בפני הקונגרס.

בסך הכל נהנה טראמפ מכלכלה אמריקאית חזקה. דו"ח התעסוקה שפורסם אתמול היכה את התחזיות, והראה כי למשק האמריקאי נוצרו יותר מ-300 אלף משרות בחודש שעבר. אך המתח בעקבות מלחמת הסחר וחשש מהאטה כלכלית עולמית הביאו כמה חברות לשקול מחדש את תוכניותיהן העסקיות והגבירו את החששות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות