אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ ZEEK לבימ"ש: "אפסו הסיכויים לנסיונות ההנהלה להצלת החברה"

פרסום ראשון

הסטארט-אפ ZEEK לבימ"ש: "אפסו הסיכויים לנסיונות ההנהלה להצלת החברה"

החברה הודיעה לביהמ"ש כי לא תתנגד לבקשת קרן ויולה קרדיט למנות כונס נכסים זמני לחברה. לדברי הקרן, בחברה עבדו 60 עובדים אבל רובם פוטרו "לאור הקשים הכלכליים אליהם נקלעה"

03.02.2019, 12:56 | ליטל דוברוביצקי

חברת הסטארט-אפ הישראלית זיק מובייל (ZEEK) הודיעה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי דירקטוריון החברה החליט הבוקר כי בנסיבות שנוצרו לאחר הגשת בקשת כינוס הנכסים שהגישה נגדה קרן ויולה קרדיט, "אפסו הסיכויים לנסיונות ההנהלה להצלת החברה" , ולפיכך מודיעה החברה כי אינה מתנגדת לבקשה למינוי כונס הנכסים הזמני.

הבקשה הוגשה באמצעות עו"ד פיני יניב ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם ושות'.

"כלכליסט" חשף בסוף השבוע כי לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה לפני מספר ימים בקשה למנות כונס נכסים לחברת זיק מובייל מרחוב המסגר בתל אביב המנהלת פלטפורמה לסחר בשוברי הנחה, זיכויים וכרטיסי מתנה שלא נוצלו.

אורי לוין, יו"ר ZEEK אורי לוין, יו"ר ZEEK אורי לוין, יו"ר ZEEK

הבקשה הוגשה על ידי קרן ויולה קרדיט - קרן השקעות העוסקת במתן אשראי והלוואות לחברות בתחומים שונים הטוענת כי קיים חוב כלפיה המוערך במיליוני שקלים.

במסגרת הבקשה טענה קרן ויולה קרדיט, באמצעות משרד עו"ד מטרי, מאירי ושות' כי בהתאם לאתר האינטרנט של החברה הפלטפורמה שפיתחה החברה מאפשרת ליחידים למכור את השוברים המצויים ברשותם בהנחה של 6%-8% ליחידים אחרים דרך אתר החברה או לחילופין מציעה החברה למכירה באופן עצמאי שוברים בהנחה ישירות מחנויות קמעונאות שונות.

"למיטב ידיעת הקרן החלק הארי של פעילות החברה הינה מכירה ללקוחות של שוברים אשר נקנים מבעלי מותגים", נאמר בבקשה. עוד נטען כי החברה והחברות בת שלה העסיקו עד לפני חודש כ-60 עובדים אך "לאור הקשים הכלכליים אליהם נקלעה החברה פוטרו לפני כחודש מרבית עובדי החברה בישראל. למיטב ידיעת הקרן , שווי נכסי החברה

השוטפים עומד על סך כמיליון דולר בעוד חובתיה לקרן, לספקים, ללקוחות, לרשויות ולעובדים עמודים על סך של כ-4.8 מיליון דולר".

הקרן טוענת כי באפריל 2017 נחתם בין הקרן והחברה הסכם מימון במסגרתו העמידה הקרן לחברה הלוואה בסך מיליון דולר. עוד נטען כי קרן החוב בגין הלוואה זו עומדת נכון להיום על כ-733 אלף דולר.

על פי הקרן מנהלי החברה הם זיו ישעיהו ודניאל זלקינד. הקרן מבקשת למנות ככונס נכסים את עו"ד רונן מטרי.

במסגרת בקשת הכינוס טוענת הקרן כי "החברה מנסה מזה מספר שבועות ללא הצלחה לגייס כספים ממשקיעיה על מנת לממן את פעילותה. בימים האחרונים התברר כי ניסיון זה להצלת החברה כשל ואין כרגע מקור ממשי וזמין לכיסוי יתרת חובות החברה".

החברה פיתחה אפליקציה שמאפשרת לצלם כרטיסי מתנה וזיכויים, להעלות את התמונה למאגר משותף ולאתר רוכש. זיק מובייל הוקמה בשנת 2014 על ידי זיו ישעיהו, דניאל זלקינד ואיתי אראל שאינו פעיל בחברה. יו"ר החברה הוא אורי לוין אחד ממייסדי חברת ווייז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות