אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים לחצו - והבונוס לבעל השליטה בדורסל קוצץ ב-85% צילום: איתי שמושקוביץ'

המוסדיים לחצו - והבונוס לבעל השליטה בדורסל קוצץ ב-85%

לחץ שהפעילו הגופים המוסדיים על החברה, הנשלטת על ידי סינאל מלל שבשליטת גבי בוגנים, הוביל לדחיית אסיפה של בעלי המניות - ולהצעה משופרת עם קיצוץ חד בבונוס שעשוי היה להיות משולם לבוגנים על מכירת קרקע של דורסל בנתניה

03.02.2019, 17:50 | חזי שטרנליכט

לחץ שהפעילו הגופים המוסדיים על חברת דורסל, הנשלטת על ידי סינאל מלל שבשליטת גבי בוגנים, הוביל לדחיית אסיפה של בעלי המניות ולהצעה משופרת עם קיצוץ חד של 85% בבונוס שעשוי היה להיות משולם לבוגנים, על מכירת קרקע של דורסל בנתניה.

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: איתי שמושקוביץ צילום: איתי שמושקוביץ'   , צילום: איתי שמושקוביץ

החברה דיווחה הבוקר (א') כי השלימה את מכירתו של מגרש בנתניה תמורת 134 מיליון שקל, והאסיפה הכללית תידרש להחליט בים שלישי בשבוע הבא (11.2) על בונוס חד פעמי שישולם לבוגנים, בסך 220 אלף שקל במקום 1.5 מיליון שקל.

כתב ההצבעה העדכני המובא לאסיפת בעלי המניות של דורסל משמיט את הענקת הבונוס בכפוף להשלמת העסקה, שכאמור כבר הושלמה, וגם תרחיש של הרעה עתידית שישנה את התמורה נטו לחברה ממכירת המגרש, כבר לא ישנה את גובה הבונוס המופחת. המענק ישולם לו תוך שבוע ממועד אישור האסיפה.

בהצבעה על מתן הבונוס לבוגנים נדרש רוב מבעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי באישור ההתקשרות, כך שקולם של המוסדיים כאן הוא קריטי. דורסל, ששווי השוק שלה הבוקר עמד על 230 מיליון שקל, מנוהלת על ידי גבי בוגנים, ובתור יו"ר החברה משמש אחיו, אייל בוגנים. החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב, ובעיקר באיתור רכישה והשכרת מבנים לענף ההייטק הישראלי. החברה סיימה את הרבעון השלישי של 2018 ברווח של 19.7 מיליון שקל, לעומת רווח של 4.98 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2017.

בקרב המוסדיים הבולטים המחזיקים במניות החברה נמצאים בית ההשקעות אלטשולר שחם (9.4%), פסגות (6.8%) וחברת הראל (5.9%). החברה השולטת בדורסל, סינאל מלל, בה מחזיק בוגנים ב-63.3%, פועלת בייצור מערכות איסוף נתונים ומייבאת ומשווקת מוצרי מתח חשמלי נמוך, כגון טלויזיות במעגל סגור, מערכות גילוי עשן ואש וכדומה.

בוגנים מכהן כמנכ"ל חברת דורסל מאז ההנפקה שלה בשנת 2006, זאת מבלי שמשולם לו כל שכר. למעשה, עצם היותו מנכ"ל החברה שלא מקבל שכר, גרמה למעין תסבוכת בדיונים מול המוסדיים, שכן הם נוהגים לתת תגמולים במכפלות של משכורות ולכן נוצרו להם קשיים באישור הבונוס. לבסוף הגיעו הצדדים לפשרה על הסכום המדובר שכאמור צפוי כעת להיות משולם לבוגנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות