אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם פשרה בסכסוך על מגדל הקריה בת"א צילום: יאיר שגיא

הסכם פשרה בסכסוך על מגדל הקריה בת"א

לאחר הליך גישור נקבע שריט 1 תשלם לאפריקה נכסים 23 מיליון שקל ותמשיך להחזיק לצידה בשותפות במגדל, בחלקים שווים. אפריקה נכסים תמשיך לספק שירותי ניהול לנכס למשך 6 שנים נוספות

04.02.2019, 08:33 | מיקי גרינפלד

הסכם פשרה בסכסוך בין אפריקה נכסים לריט 1 על עסקת "מחצית היובל", החברה המחזיקה במגדל הקריה בתל אביב: בתום הליך גישור בין הצדדים הוסכם עקרונית שריט 1 תוכל להמשיך לרכוש במחצית הזכויות על המגדל.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה שבמחלוקת, גבי קטרי (באמצעות חברות שבבעלותו) מכר 51% מחברת מחצית היובל לקרן ריט 1 עבור 120 מיליון שקל (כתרי רכש את אחזקותיו מאפריקה נכסים בתקופתו של לב לבייב כבעל השליטה).

אפריקה נכסים המחזיקה ב-49% ממחצית היובל, הגישה לבית משפט בקשה לביטול העסקה, בטענה שיש לה זכות סירוב ראשונה על הנתח שנמכר לריט 1 והיא בעלת הזכות לרכוש את המניות (או להצטרף לעסקה). ב-21 באוגוסט 2018 החליט בית המשפט להוציא צו מניעה זמני שיבלום את העסקה עד לבירור המחלוקת. ב-21 באוקטובר שלח בית המשפט את הצדדים להליך גישור. .

אפריקה נכסים מדווחת הבוקר לבורסה שלפי הסכם העקרונות שנחתם בין הצדדים, ריט 1 תשלם לה 23 מיליון שקל (בתוספת מע"מ), ובמקביל אפריקה נכסים תוותר על טענותיה בנוגע לזכות סירוב או זכות הצטרפות של החברה לעסקה שבמחלוקת.

עוד הוסכם שהצדדים יפעלו לגיבוש מנגנון שיביא להחזקות שוות ביניהן במחצית היובל (בניגוד למצב שנקבע בעסקה שבו לריט 1 יש 51% ולאפריקה נכסים 49%) ושכל ההחלטות הנוגעות למגדל יתקבלו במשותף על ידי שני הצדדים. כמו כן הוסכם שאפריקה נכסים תמשיך להעניק שירותי ניהול שוטפים לנכס לתקופה של 6 שנים נוספות.

הצדדים יפעלו לחתימת הסכם פשרה מחייב בהקדם, לאחר שיתקבלו כל האישורים הנדרשים להסכם – של בית המשפט המחוזי בת"א בשלב ראשון ולאחר מכן הסכם של האורגנים בשתי החברות ושל הגופים המממנים.

מימין: מגדל הקריה בת"א , צילום: יאיר שגיא מימין: מגדל הקריה בת"א | צילום: יאיר שגיא מימין: מגדל הקריה בת"א , צילום: יאיר שגיא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות