אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בווטסאפ: עוד שכבת נעילה, כדי שחברים לא יציצו לכם בצ'ט צילום: techniqued

חדש בווטסאפ: עוד שכבת נעילה, כדי שחברים לא יציצו לכם בצ'ט

אפליקציית הצ'ט קיבלה יכולת זיהוי פנים שתבטיח שרק אתם תוכלו לקרוא את ההודעות גם כשהמכשיר אינו נעול. המטרה: לעצור חטטנים ולהקשות על ריגול עסקי

04.02.2019, 10:02 | ניצן סדן

ווטסאפ השיקה תכונה חדשה ופשוטה, שמשפרת משמעותית את האבטחה בה: שכבת נעילה נוספת, שמחייבת זיהוי ביומטרי לפני כניסה לאפליקציה. התכונה זמינה בשלב זה לאייפון בלבד, ונשענת על FaceID של אפל לזיהוי פני המשתמש גם כשהמכשיר אינו נעול.

קראו עוד בכלכליסט

התכונה זוהתה לראשונה בידי פורום WABeta, קהילת מפתחים שאחראית לחשיפת תכונות חדשות רבות בפלטפורמת הצ'ט הפופולרית. היא זמינה כבר עבור מספר לא ידוע של משתמשי הגרסה האחרונה של האפליקציה, בין השאר גם בישראל.

מתחדשת. ווטסאפ, צילום: שאטרסטוק מתחדשת. ווטסאפ | צילום: שאטרסטוק מתחדשת. ווטסאפ, צילום: שאטרסטוק

הרעיון הוא להוסיף שכבת הגנה שתמנע מאנשים לקרוא את ההודעות שלכם כשהם בקרבת הטלפון - ואתם לא. הכוונה אינה בהכרח להתמודד עם גנבים, שכן מי שלקח טלפון ינסה למכור אותו ולא בהכרח יתעכב על המידע בו. אבל קולגות בעבודה, בני זוג, ואנשים אחרים בקרבתכם לא אחת ישמחו לגנוב הצצה בהתכתבויות שלכם.

ככל הנראה שכלי זה ישולב גם בגרסת ווטסאפ לעסקים, במטרה להקשות על ריגול עסקי; פייסבוק מנסה למשוך ארגונים לפלטפורמה העסקית של ווטסאפ, ורכיבי אבטחה ופרטיות הם הכרח עבור כל אפליקציית תקשורת מסוג זה.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ל2. א. גם אם באייפון זה ככה, בקרוב זה יהיה זמין גם בכל שאר הטלפונים. ב. ואתה בטוח שהווטסאפ עצמו
משתמש רק בAPI שמאשר\פוסל את המשתמש ולא יהיה בעתיד\בהווה מסוגל ליצור פרופיל בעזרת רכיב שלו ושימוש במצלמות? ברגע שאתה מחנך משתמשים לפתוח אפליקציה בעזרת ביומטריה אני לא רואה מה מפריע לשנות קצת את הקוד גם אם זה לא פועל כרגע. ג. אם הם מכבים\מאשרים שימוש בתוכנה רק למשתמש, זה אומר שהם צריכים לעקוב כל הזמן אחר הפנים שלו. גם אם זה רק דרך API הם עדיין מקבלים מידע על ההתנהגות של הקורא- זה מעקב אנאלי ברמה חדשה, כמו מצלמת פנים 24\7.
1  |  04.02.19
לכל התגובות