אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נגד דירקטוריון פז: פסגות מבקשים למנות את אבי ביגר לתפקיד היו"ר  צילום: אוראל כהן

נגד דירקטוריון פז: פסגות מבקשים למנות את אבי ביגר לתפקיד היו"ר

בניגוד להמלצת ועדת המינויים שמינה הדירקטוריון מחליט בית ההשקעות להביע תמיכה בביגר - שזוכה גם לתמיכת מיטב דש וקרן הגידור נוקד. פסגות מחזיקה ב-8% בפז ובכוונתה להמליץ על ביגר באסיפה הכללית - גם בניגוד לעמדת הדירקטוריון

04.02.2019, 10:14 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות פסגות בניהולו של ברק סורני מצטרף לבית ההשקעות מיטב דש ולקרן גידור נוקד ומבקש למנות את אברהם ביגר כמועמד המועדף עליו לראשות דירקטוריון פז.

קראו עוד בכלכליסט

ברגעים אלה מתקיימת ישיבת דירקטוריון פז שבמסגרתה ועדת המינויים של הדירקטוריון ממליצה על שני המועמדים שבחרה להתמודד על הכיסא העשירי בדירקטוריון - וכן על מי שעתיד להתמודד על ראשות הדירקטוריון מול הדירקטור הטרי אליעזר שקדי.

במיטב דש ונוקד שלחו באחרונה מכתבים לפז, לנוכח מידע שקיבלו לפיו ביגר אינו ברשימת המועמדים של הוועדה - וטענו כי הוועדה מסדרת מינוי נוחות למנכל יונה פוגל ( פז היא חברה המתנהלת ללא גרעין שליטה). בפז לא נשארו חייבים והבהירו כי ניהלו הליך בחירה סדור ומקצועי שכלל סיוע של חברת הייעוץ עמדה.

פסגות החליט להציע לאסיפה הכללית של חברת פז את אברהם ביגר כמועמד לדירקטוריון גם אם הועדה בעצם לא תמליץ עליו. ההצעה של פסגות תישלח לפז מיד לאחר זימון האסיפה הכללית. בית ההשקעות פסגות מחזיק מעל 8% בפז ומכוח ההחזקות של בית ההשקעות בחברה (מעל 1%) ניתן להציע מועמד לדירקטוריון באספה הכללית.

לפי מדיניות האקטיביזם המוסדי של פסגות היא רואה חשיבות רבה במינוי דירקטורים מקצועיים ובעלי ניסיון, שביכולתם לתרום לממשל תאגידי נאות בחברה ולהגנה מיטבית על כספי לקוחותיה.

ברק סורני מנכ"ל בית ההשקעות פסגות התייחס היום להחלטה: "אברהם ביגר הוא מנהל מהשורה הראשונה בתעשייה ובשוק ההון. ניסיונו ארוך השנים כיו"ר, מנכ"ל ודירקטור בחברות המובילות בישראל מעיד על יכולותיו המקצועיות שיהוו תוספת משמעותית לחברה ולדירקטוריון. היכרותו עם חברת פז בה כיהן כמנכ"ל, יסייעו לו להיכנס לתפקיד באופן מהיר וחלק, לטובתה של חברת פז. אנו מאמינים כי בחירתו של ביגר לדירקטוריון תהווה שלב מהותי בדרך למינויו ליו"ר החברה".

פסגות בוחן את הנעשה בפז מאז התפטרותו של יצחק עזר מתפקיד יו"ר הדירקטוריון. בין היתר קיים תהליך של פגישות עם כל הדירקטורים של החברה. לאחר בחינת כל הפרמטרים ושקלול כל האפשרויות החליט בית ההשקעות פסגות להציע את אברהם ביגר כמועמד לדירקטוריון באסיפה הקרובה.

אבי ביגר , צילום: אוראל כהן אבי ביגר | צילום: אוראל כהן אבי ביגר , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות