אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבקשת קרן ויולה קרדיט, בימ"ש מינה כונס לנכסי חברת ZEEK צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

לבקשת קרן ויולה קרדיט, בימ"ש מינה כונס לנכסי חברת ZEEK

הצו ניתן לאחר שהחברה ציינה כי אינה מתנגדת לצו. אתמול הסכימה זיק מובייל למתן הצו וציינה כי בנסיבות שנוצרו לאחר הגשת בקשת כינוס הנכסים שהגישה כנגדה קרן ויולה קרדיט, "אפסו הסיכויים לנסיונות ההנהלה להצלת החברה"

04.02.2019, 12:38 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה את עו"ד רונן מטרי ככונס זמני לנכסי חברת הסטארט-אפ הישראלית זיק מובייל (ZEEK). 

קראו עוד בכלכליסט

זיק מובייל הסכימה למתן הצו ואתמול הודיעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי דירקטוריון החברה החליט אתמול בבוקר כי בנסיבות שנוצרו לאחר הגשת בקשת כינוס הנכסים שהגישה כנגדה קרן ויולה קרדיט,"אפסו הסיכויים לנסיונות ההנהלה להצלת החברה" , ולפיכך הודיעה החברה כי אינה מתנגדת לבקשה למינוי כונס הנכסים הזמני.

השופט חגי ברנר מינה את עו"ד מטרי ככונס זמני והסמיך אותו לבחון אפשרות הפעלת החברה וכן לפרסם הליך של הזמנה להציע הצעות לרכישת הנכסים המשועבדים לקרן ויולה קרדיט.

"כלכליסט" חשף בסוף השבוע כי לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה לפני מספר ימים בקשה למנות כונס נכסים לחברת זיק מובייל מרחוב המסגר בתל אביב המנהלת פלטפורמה לסחר בשוברי הנחה, זיכויים וכרטיסי מתנה שלא נוצלו. הבקשה הוגשה על ידי קרן ויולה קרדיט שהינה קרן השקעות העוסקת במתן אשראי והלוואות לחברות בתחומים שונים הטוענת כי קיים חוב כלפיה המוערך במיליוני שקלים.

עו"ד רונן מטרי, צילום: עמית שעל עו"ד רונן מטרי | צילום: עמית שעל עו"ד רונן מטרי, צילום: עמית שעל

במסגרת הבקשה טענה קרן ויולה קרדיט,  באמצעות משרד עו"ד מטרי, מאירי ושות'כי בהתאם לאתר האינטרנט של החברה הפלטפורמה שפיתחה החברה מאפשרת ליחידים למכור את השוברים המצויים ברשותם בהנחה של 6%-8% ליחידים אחרים דרך אתר החברה או לחילופין מציעה החברה למכירה באופן עצמאי שוברים בהנחה ישירות מחנויות קמעונאות שונות. "למיטב ידיעת הקרן החלק הארי של פעילות החברה הינה מכירה ללקוחות של שוברים אשר נקנים מבעלי מותגים" .

עוד נטען, כי החברה וחברות הבת שלה העסיקו עד לפני חודש כ-60 עובדים אך "לאור הקשים הכלכליים אליהם נקלעה החברה פוטרו לפני כחודש מרבית עובדי החברה בישראל. למיטב ידיעת הקרן , שווי נכסי החברה השוטפים עומד על סך כמיליון דולר בעוד חובתיה לקרן, לספקים, ללקוחות, לרשויות ולעובדים עמודים על סך של כ-4.8 מיליון דולר".

הקרן טוענת כי באפריל 2017 נחתם בין הקרן והחברה הסכם מימון במסגרתו העמידה הקרן לחברה הלוואה בסך מיליון דולר. עוד נטען כי קרן החוב בגין הלוואה זו עומדת נכון להיום על כ-733 אלף דולר. על פי הקרן מנהלי החברה הם זיו ישעיהו ודניאל זלקינד. במסגרת בקשת הכינוס טענה הקרן כי "החברה מנסה מזה מספר שבועות ללא הצלחה לגייס כספים ממשקיעיה על מנת לממן את פעילותה. בימים האחרונים התברר כי ניסיון זה להצלת החברה כשל ואין כרגע מקור ממשי וזמין לכיסוי יתרת חובות החברה".

החברה פיתחה אפליקציה שמאפשרת לצלם כרטיסי מתנה וזיכויים, להעלות את התמונה למאגר משותף ולאתר רוכש. זיק מובייל הוקמה בשנת 2014 על ידי זיו ישעיהו, דניאל זלקינד ואיתי אראל שאינו פעיל בחברה. יו"ר החברה הוא אורי לוין אחד ממייסדי חברת ווייז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות