אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה: "שומרי סף צריכים לפרסם החלטותיהם גם בתקופת בחירות" צילום: יאיר שגיא

מבקר המדינה: "שומרי סף צריכים לפרסם החלטותיהם גם בתקופת בחירות"

יוסף שפירא לא התייחס ישירות ליועמ"ש, אבל ציין כי הוא עצמו לא דחה את פרסומם של דו"חות ביקורת שהושלמו בתקופת בחירות, ופרסם אותם באופן מיידי

04.02.2019, 14:04 | שחר אילן

"על שומרי הסף להמשיך לבצע את עבודתם ולפרסם את החלטותיהם בלי קשר לתקופת הבחירות". כך אמר היום (ב') מבקר המדינה יוסף שפירא בכנס התנועה למען איכות השלטון. שפירא נמנע מלהתייחס ישירות למועד פרסום החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך רמז לכך בבירור.  

קראו עוד בכלכליסט

שפירא אמר ש"בתקופת בחירות על עובדי הציבור ושומרי הסף לאפשר לנבחרי הציבור לנהל הליך דמוקרטי באופן תקין וענייני". עם זאת הבהיר ש"על שומרי הסף להתעלם משיקולים שאינם ממין העניין ולהקפיד שכל החלטותיהם מתקבלות משיקולים מקצועיים בלבד. אין זה פשוט, אך זה אפשרי".

מבקר המדינה, יוסף שפירא, צילום: אלכס קולומויסקי מבקר המדינה, יוסף שפירא | צילום: אלכס קולומויסקי מבקר המדינה, יוסף שפירא, צילום: אלכס קולומויסקי

הוא הכריז כי "מדיניות משרד מבקר המדינה הייתה והינה לפרסם דו"חות עם השלמתם, ולהימנע מלערב בהחלטה על מועד הפרסום שיקולים שאינם נוגעים לביקורת".

"אזכיר, שבהתאם לעקרון זה לא דחיתי את פרסומם של דוחות הביקורת שהושלמו בתקופת בחירות קודמת עד לאחר הבחירות, ופרסמתי אותם באופן מיידי". מחר צפוי להתפרסם דו"ח של המבקר על מחדלי רשות הדואר.

עוד ציטט שפירא את המבקר לשעבר אליעזר גולדברג שכתב בפתח דו"ח המבקר שפורסם במהלך מערכת הבחירות ב-1999: "ראוי הוא לזכור ולהזכיר כי גם כשרועמים קולותיה של תעמולת הבחירות, לא שותקת הביקורת, וכי גם בהגישו את דו"חותיו לעת הזאת אין מבקר המדינה יורד לזירה הפוליטית ואינו נוטל בה חלק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
נמאס לשמוע כבר שישראל היא "מדינה אשכנזית"ושהליכוד\ש"ס הפכו את
המרוקאים ל"אליטה החדשה" כי הם עלו לשלטון בצורה אורגנית לחלוטין בזכות הדמוגרפיה וישראל כבר עשרות שנים מדינה מזרחית בשל כך. רוב האשכנזים הם בכלל מתנחלים וחרדים! שהם מגזרים שונים לחלוטין מהחילונים, כך שאשכנזים הם אפילו מיעוט קטן בישראל. והאליטה המרוקאית לא מעוניינת שראשות הממשלה תהיה בעדה אלא שמאות אלפי הג'ובים יהיו בעדה.
1  |  04.02.19
1.
מה דעתך על כך שבוועדה המחוזית ברמלה.מופיע נציג עירייה ומייצג חורגי בניה.ודורש תוספת 3500מ"ר.
בתאריך 21/1/2019 הופיע בדיון הנוגע בחריגות בנייה ברחוב האגוז 26 גוש 3700 חלקה 526,527 נציגים מהעירייה כולל חבר מועצה בעיר פנחס. ודרשו להכשיר חריגה של 300 מ"ר + תוספת 3500 מ"ר.תשאל את הגברת שירה ברנד.
רחובות האגוז  |  04.02.19