אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם מחר: עיצומים ברשות המסים; העובדים נגד הקיצוץ בשעות הנוספות צילום: שאול גולן

גם מחר: עיצומים ברשות המסים; העובדים נגד הקיצוץ בשעות הנוספות

העיצומים החלו היום בעקבות הקיצוץ הרוחבי של האוצר שהביא לקיצוץ של 30% בהשעות הנוספות והכוננויות של העובדים. מדובר ב-1,500 ל-2,000 שקל לעובד בחודש

04.02.2019, 17:01 | עמרי מילמן

במס הכנסה מתכננים להמשיך בעיצומים שהחלו היום בעקבות הקיצוץ הרוחבי של משרד האוצר שהביא לכך ש-30% מהשעות הנוספות והכוננויות של העובדים קוצצו (ששוות בין 1,500 ל-2,000 שקל לעובד).

לפי מסמך שהגיע ל"כלכליסט", אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין הפסיק לחלוטין את שיתוף הפעולה עם גורמי מע"מ, מכס ושע"מ. במיסוי מקרקעין אין פתיחה של תיקים חדשים, אין טיפול באגרות ואין מתן אישורי זכאות לתכנית מחיר למשתכן. בנוסף אין מבצעי אכיפה של מיסוי מקרקעין.

עוד הוחלט כי החטיבה המקצועית לא פותחת שומות, לא מוציאה רולינגים (החלטות מיסוי מקדמיות), לא מלווה תיקים בבתי משפט וכן עצרה את מערכת חילופי המידע עם מדינות אחרות. על החטיבה המשפטית נאסר להופיע בבתי משפט ולקיים דיונים עם הפרקליטות. עוד הופסקה פעילות של כוחות המשימה של הרשות ביחידת להב 433 ואין טיפול בתיקי יחידת יהלום במישור האזרחי.

ארכיון, צילום: טל שחר ארכיון | צילום: טל שחר ארכיון, צילום: טל שחר

בנוסף בכל הנוגע להוצאה לפועל אין מבצעים ואין עיקולי רכבים וכן יחידות נוספות עצרו פעילותם.

מחר אמורה להתקיים פגישה של הוועד הארצי הכולל גם את הועד של מכס ומע"מ וכן של הועד של עובדי שע"מ האחראים על המערכות הטכנולוגיות של רשות המסים.

עובדי רשות המסים הכריזו על סכסוך עבודה בינואר 2018 כשכבר היה ברור כי יהיה קיצוץ בתקציב הנוכחי, מה שמאפשר להם לצאת כעת בשביתה. שזוכה גם לתמיכה של ההסתדרות. אבנשטיין הלין על כך כי גופי ממשלה שונים זכו לפטור מהקיצוץ הרוחבי המדובר, כמו משרד הביטחון או בתי חולים. לדבריו "גם ככה אנחנו עם השיניים כדי להגיע ליעדי הגבייה (שנקבעים על ידי משרד האוצר- ע"מ) וקיצוץ בשעות העבודה של מפעל שמייצר כסף זו טעות".

בתגובה נמסר מרשות המסים אתמול: "מדובר ביישום של החלטת הממשלה, לקראת תקציב שנת 2019, על קיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה, הכולל הפחתה של 30% בשעות הנוספות ובכוננויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אם 30% משעות הנוספות הם 1500-2000 ש"ח בחודש מה השכר החודשי של עובדי רשות המיסים?
אם 30% זה 1750 ש"ח אז שעות נוספות בתלוש 5,775 ש"ח. בגלל שמס אינו עובד בימי שישי ובשעות מאוחרות בערב מה שווי שעת הבסיס שיש להם כאלו סכומים בשעות הנוספות. וכן נכון שנרשם שחלק מסכום זה כוננות, פשוט לא הבנתי מזה כוננות לעובדי רשות המיסים? משהו מקפיץ אותם מהבית בשבתות וחגים?.....
טל  |  05.02.19
2.
ממשלת ישראל
ממשלת ישראל זו חבורת אפסים שמקבלים משכורת של 40000 ש"ח כל חודש ,עובדי רשות המסים צריכים לסגור את הנמלים,את המכס,לבטל אישורי ניכוי מס במקור,לא לפתוח תיקי שומה חדשים,לא לקיים דיוני שומות,וכן הלאה,ולצאת לשביתה כללית ,לעזוב את המשרדים ,לשרוף את כל החומר כולל תיקי השומה של הנישומים ,וכן הלאה
רשות המסים  |  04.02.19
1.
א ו כ ל י ח י נ ם
אם הממשלה ומשרד האוצר החליטו, אתם צריכים לבצע ולא לפזר סיסמאות כמו אנחנו מייצרים כסף למדינה. אתם גוף ביצועי. אתם לא ממשלה. פשוט התבלבלתם. גם ככה אתם נמאסתם על האזרחים וכל היום רק שותים תה וקפה או אוכלים סנדוויץ. העם עוד ייצא לרחובות, בדיוק כמו שצריך. כרגע העם אוכל מכם לקרדה , אבל יגיע היום שהוא יקיא אותה עליכם.
אייל  |  04.02.19