אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחסן ונפגע: סטודנט שנפל דקות לאחר שקיבל חיסון יפוצה ב־70 אלף שקל צילום: דנה קופל

התחסן ונפגע: סטודנט שנפל דקות לאחר שקיבל חיסון יפוצה ב־70 אלף שקל

בית המשפט פסק כי הסטודנט, שנפגע בשיניו בשל הנפילה זמן קצר לאחר החיסון, יפוצה משום ש"לא הוזהר להמתין רבע שעה לאחר קבלת החיסון"

05.02.2019, 08:23 | ענת רואה

סטודנט שנדרש להתחסן ודקות לאחר חיסון נפל ונפגע בשיניו יפוצה בסכום של כ־70 אלף שקל, כך קבעה שופטת בית משפט השלום בתל אביב יעל הניג. הנימוק: התובע לא הוזהר כנדרש שעליו להמתין רבע שעה לאחר קבלת החיסון, ולכן נפל ונפגע. התביעה הוגשה נגד משרד הבריאות שהוא המנהל של מרפאות לבריאות הציבור.

קראו עוד בכלכליסט

חיסון נגד שפעת. למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: דנה קופל חיסון נגד שפעת. למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: דנה קופל חיסון נגד שפעת. למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: דנה קופל

החובה להתחסן היתה חלק מלימודי הרנטגן ובשל חשיפתו של הסטודנט לבתי חולים. בתביעה נטען שהוזרקו לתובע חמש זריקות חיסון בזו אחר זו, ומיד כשהוצאה מחט הזריקה מגופו נדרש התובע לצאת מהחדר כדי שהמטופל הבא ייכנס. בעודו יוצא מהחדר הוא חש סחרחורת חזקה, איבד שיווי משקל ונפל על הרצפה מחוסר הכרה. בעקבות זאת הוא נפגע בלסת ונשברו שיניו. את הפיצוי תשלם המדינה, שהיא מפעילת המרפאה של לשכת הבריאות בה התחסן הסטודנט.

התובע למד באוניברסיטת בר־אילן לתואר ראשון ברנטגן ודימות ונדרש להתחסן מפני מחלות מידבקות לפי נוהל משרד הבריאות. התובע ושתי חברות שהתחסנו יחד עמו הצהירו שהאחות עבדו ב"לחץ כמו בסרט נע". לטענת התובע, לא נאמר לו שעליו לנוח אחרי החיסון למספר דקות. לטענת האחות, היא נתנה למתחסנים דף מידע בו נכתב שיש לשבת ולהמתין כ15 דקות אחרי החיסון.

השופטת קבעה כי חובתה של האחות אינה מסתכמת באזהרה סתמית מפני סכנות ונזק אפשריים כדי לצאת ידי חובה, אלא תפקידה להזהיר, לפקח במישרין על התנהגות המטופל ולוודא שהוא פועל בהתאם להנחיות. מסירת דף המידע אינה יותר מאזהרה סתמית.

התובע קיבל 15 אלף שקל החזר עבור טיפולי שיניים, 30 אלף שקל עבור טיפולים עתידיים ו־25 אלף שקל עבור כאב וסבל. בנוסף נפסקו לו שכר טרחת עורך דין 16 אלף שקל והחזר עלות חוות דעת מומחה. התובע יוצג בידי עו"ד יהל ורמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל-4: וואלה? הזוי בשבילך כי כנראה אתה הוזה מרבית הזמן.....
אם לא ידעת שאחרי חיסון צריך לשבת מעט - זבש"ך. הרי חוץ ממה שאומרים לך מפורשות, יש דף הוראות, וזה כתוב במודעה על הקיר ב/ ליד חדר החיסונים. גם האח/ות המחסנ/ת בדרך כלל אומר /ת. אל תגיד לי שלא היית בגואה, למשל, ולא התחסנת לפני כן.... אגב, גם אחרי שאיבת דם קלה רגילה (ואני לא מדבר על תרומת דם, שזה ברור ומובן) מומלץ , כהוראה, לנוח מעט. אתה, חמודי, היית כנראה שרוי אז בשרעפיך או מסטול, חס ושלום, אם אפילו "לא ידעת". אבל - וכאן באה שורת המחץ שמשום מה נעלמה בדור האחרון - מה עם אחריות אישית? כן. כאדם בוגר ומשכיל (סטודנט, לא?) גם אם לא יאמרו לו דבר - הוא צריך לחשוב לבד. כיום, כל מה שקורה לך - 'מישו אשם'. אתה אפפּם לא...
מר מסטולקובסקי  |  06.02.19
לכל התגובות