אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הכישלון במינוי עו"ד נס: שופרסל מבקשת למנות את מיכל קמיר לדח"צית צילום: אוראל כהן

אחרי הכישלון במינוי עו"ד נס: שופרסל מבקשת למנות את מיכל קמיר לדח"צית

לפני חודשיים חזרה בה הרשת מכוונתה למנות את שלמה נס לדירקטור חיצוני - בעקבות חשיפת כלכליסט על ניגוד עניינים אפשרי

04.02.2019, 20:23 | נורית קדוש
חודשיים אחרי שחזרה בה מכוונתה למנות את עו"ד שלמה נס לדירקטור חיצוני, מזמנת שופרסל אסיפת בעלי מניות לאישור מינויה של מיכל קמיר לתפקיד. כזכור, בעקבות חשיפת כלכליסט כי עו"ד נס קיבל על עצמו מינוי כנאמן לרשת קו אופ ישראל בהקפאת הליכים, מבלי לציין כי הוא עלול להיות בניגוד עניינים בשל מינוי הצפוי לדח"צ בשופרסל, הקפיאה החברה את המינוי. בהמשך, החלה החברה באיתור מועמד חדש לתפקיד דירקטור חיצוני.

קראו עוד בכלכליסט

כעת מבקשת החברה לאשר את המינוי תחת הנימוק שקמיר נמצאה כמועמדת הראויה והמתאימה ביותר לתפקיד מבין המועמדים שהוצעו לחברה על ידי גופים מוסדיים שהינם בעלי מניות בחברה. עוד קבע הדירקטוריון כי קמנר מקיימת את הפרמטרים הקבועים במדיניות תמהיל והרכב דירקטוריון החברה, בהתחשב בהשכלתה, ניסיונה כחברת הנהלה וכחברת דירקטוריון בחברות ציבוריות בסדר גודל משמעותי, וזמינותה לתפקיד. קמיר משמשת דירקטורית בחברת אפריקה נכסים וכיהנה עד 2016 כיועצת משפטית וחברת הנהלה בקבוצת עזריאלי. הדירקטוריון הדגיש כי המינוי של קמיר יאפשר לחברה לחזק את הגיוון במגדר ובגיל של חברי הדירקטוריון.

מינוי של נס אמור היה לצאת אל הפועל במסגרת ההבנות אליהן הגיעו הגופים המוסדיים בנוגע לאדוארדו אלשטיין, לשעבר בעל השליטה בחברה. זאת לאחר שלפני כעשרה חודשים צמצמה דסק״ש שבשליטת אלשטיין את אחזקותיה בשופרסל, עם מכירת 16.6% ממניותיה תמורת כ-880 מיליון שקל. לאחר המכירה נותרה דסק"ש עם אחזקה של 33.56% ממניות שופרסל, שהפכה מבחינה מעשית לחברה ללא גרעין שליטה. מאז, המשיך אלשטיין לצמצם אחזקותיו בשופרסל, וכיום הוא מחזיק ב-26% בלבד.

שופרסל, צילום: אוראל כהן שופרסל | צילום: אוראל כהן שופרסל, צילום: אוראל כהן

הגופים המוסדיים דרשו לשנות את הרכב חברי הדירקטוריון, באופן שישקף כי אלשטיין כבר אינו בעל השליטה. בעקבות הסרת מועמדותו של נס לתפקיד, ביצעה ועדת האיתור במהלך ינואר הליך לאיתור מועמדים לתפקיד דירקטור חיצוני בחברה, בהתאם למדיניות לתמהיל והרכב הדירקטוריון.

במסגרת הליך זה פנתה הוועדה המיוחדת לכמה גופים מוסדיים שהינם בעלי מניות בחברה וביקשה מהם להציע מועמדים המומלצים על ידם לכהן כדירקטור חיצוני לחברה.

הוועדה גם קיימה ראיונות למועמדים שהוצעו על ידי גופים מוסדיים, ובחנה את התאמתם לפרמטרים הנדרשים על פי המדיניות לתמהיל והרכב הדירקטוריון של החברה ובכלל כך ניסיונם המקצועי, ניסיונם בכהונה בתפקידי ניהול וכדירקטורים וזמינותם, וכן ניתן משקל לפרמטרים הנוספים שנכללו בתמהיל והרכב הדירקטוריון, ובכללם השאיפה לגיוון במגדר ובגיל הדירקטורים. עם השלמת התהליך, מסרה הועדה לדירקטוריון את המלצותיה ביחס לקמיר שכעת תדרש האסיפה לאשר. המועמד המומלץ על ידה למינוי כדירקטור חיצוני בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות