אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מאז נבחר: יו"ר הפד ג'רום פאוול נפגש עם טראמפ בבית הלבן צילום: בלומברג

לראשונה מאז נבחר: יו"ר הפד ג'רום פאוול נפגש עם טראמפ בבית הלבן

הפגישה הגיעה לאחר חודשים שבהם הנשיא לא חסך ביקורת מתפקודו של פאוול. מרבית הנשיאים נפגשים לפחות פעם אחת עם יו"ר הפד. אך בהתחשב בביקורת שהטיח טראמפ בפאוול לא היה ברור אם ומתי ייפגשו השניים

05.02.2019, 11:30 | שירות כלכליסט
ג'רום פאוול, יו"ר הבנק הפדרל ריזרב, נפגש אתמול לשיחה אישית עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. זו הפגישה הראשונה בין השניים מאז מונה פאוול על ידי טראמפ לתפקיד, והיא מגיעה לאחר חודשים שבהם הנשיא לא חסך ביקורת מתפקודו של פאוול.

קראו עוד בכלכליסט

בהצהרה שפרסם הבנק המרכזי נמסר כי זו הייתה "ארוחת ערב רשמית" בבית הלבן "לדיון בהתפתחויות הכלכליות האחרונות ותחזית הצמיחה, התעסוקה והאינפלציה".

הארוחה נמשכה 90 דקות והשתתפו בה גם סגן היו"ר ריצ'רד קלארידה ושר האוצר סטיבן מנושין.

מימין נגיד הפד ג מימין נגיד הפד ג'רום פאוול ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: בלומברג מימין נגיד הפד ג

מרבית הנשיאים נפגשים לפחות פעם אחת, אם לא יותר, עם יו"ר הפד. אך בהתחשב בביקורת שהטיח טראמפ בפאוול לא היה ברור אם ומתי ייפגשו השניים. טראמפ מתנגד למדיניות העלאת הריבית שבה נקט הבנק. באוקטובר הוא טען שהבנק המרכזי "יצא משליטה", וחודש לאחר מכן ציין כי "כלל אינו מרוצה" מהבחירה בפאוול.

פאוול קיבל את ההזמנה ביום שישי. למנה עיקרית הוגשו סטייקים.

"זו הייתה פגישה רגועה ופחות רשמית מאשר בחדר הסגלגל", מסר בכיר בבית הלבן. "הם שיתפו בדעות שלהם".

לפי הודעת הבנק, פאוול לא העלה לדיון את הציפיות מהמדיניות המוניטארית, אך "הדגיש כי מסלול המדיניות יהיה תלוי אך ורק על הנתונים הכלכליים וההשפעה שלהם על התחזית".

"פאוול מסר כי הוא ושאר קובעי המדיניות יקבעו את המדיניות המוניטארית על מנת שתתמוך בתעסוקה מקסימאלית ומחירים יציבים ותקבל את ההחלטות הללו אך ורק על בסיס ניתוח מדויק, אובייקטיבי ולא פוליטי", נמסר בהצהרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות