אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניר גלעד ימונה ליו"ר חברת הביטוח מגדל צילום: עמית שעל

ניר גלעד ימונה ליו"ר חברת הביטוח מגדל

3 שנים לאחר שעזב את קבוצת החברה לישראל חוזר גלעד לשוק ההון כראש הדירקטוריון בחברה של שלמה אליהו; הממונה על שוק ההון משה ברקת נתן אישור עקרוני למינוי

05.02.2019, 15:04 | רחלי בינדמן

חודש וחצי לאחר התפטרותו הדרמטית של יו"ר מגדל עודד שריג, מוצא בעל השליטה שלמה אליהו מחליף מפתיע: ניר גלעד הוא האיש שימונה לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח הבא - הדירקטוריון צפוי לאשר מחר את המינוי. הממונה על שוק ההון משה ברקת, נתן אישור עקרוני למינוי.

קראו עוד בכלכליסט

גלעד עזב במרץ 2016 את קבוצת החברה לישראל - אז פרש מתפקידו האחרון בקבוצה כיו"ר כיל. גלעד שימש כמנכ"ל החברה לישראל בין 2007 לתחילת 2015 ולאחר מכן מונה לתפקיד יו"ר כיל. הוא הוביל את החברה בהתנהלות מול משרד האוצר והממשלה בעניין חוק ששינסקי למיסוי משאבי טבע. בסך הכול כיהן בהובלת החברות בקבוצה של עידן עופר במשך 8 שנים. הוא הגיע לחברה לישראל לאחר קריירה במגזר הממשלתי שאותה סיים כחשב הכללי.

גלעד הפך בשנותיו בחברה לישראל לסמל לתשלום שכר מופרז לו זוכים מנהלים בכירים במגזר העסקי, כשעלות העסקתו המנופחת עוררה גלי ביקורת עזים. במהלך עבודתו בקבוצה  הוא נהנה ממענקים ואופציות בעלות של 100 מיליון שקל, 45 מיליון שקל מתוכם במזומן והיתרה באופציות ומניות. הוא גם זכה למענק שנוי במחלוקת של 8 מיליון דולר מהחברה הפרטית של עידן עופר, על תרומתו לפיצול הקבוצה ב-2015 (הפרדה של טאואר, צים וקורוס).

המינוי החדש הוא סגירת מעגל מבחינתו של גלעד שכן מיד לאחר שעזב את תפקידו באוצר כיהן כמשנה למנכ"ל מגדל וראש תחום האסטרטגיה וההשקעות בקבוצה במשך תקופה של שנתיים. 

ניר גילעד נכנס למשבצת לא פשוטה כיו"ר מגדל לאחר ההתפטרות בטריקת דלת של היו"ר הקודם עודד שריג תוך הטחת האשמות כבדות נגד הממשל התאגידי במגדל. בכנס "כלכליסט" אמר ברקת כי יפעל למנות יו"ר חזק למגדל שיהיה עצמאי וידע לרסן את בעל השליטה אליהו.

ניר גלעד, צילום: עמית שעל ניר גלעד | צילום: עמית שעל ניר גלעד, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות