אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמלוק מחרובסקי הלך לעולמו בגיל 81 צילום: ראובן שוורץ

שמלוק מחרובסקי הלך לעולמו בגיל 81

אבל בכדורסל הישראלי: מנהלה המיתולוגי של מכבי תל אביב נפטר. נכנס לתפקיד ב-1960 והוריש אותו למוני פנאן ב-1992. היה שותף ל-27 אליפויות, 23 גביעי מדינה, שתי זכיות בגביע אירופה לאלופות ופעם אחת בגביע הבין יבשתי

05.02.2019, 18:49 | אפרת עמורבן, ynet

אבל בכדורסל הישראלי: שמואל (שמלוק) מחרובסקי, מנהלה המיתולוגי של מכבי תל אביב, הלך היום (שלישי) לעולמו והוא בן 81. ארונו יוצב מחר בהיכל מנורה מבטחים בשעה 14:00 בצהריים. הלוויתו תיערך כעבור שעתיים בבית העלמין בקריית שאול.

קראו עוד בכלכליסט

מחרובסקי נולד בתל אביב ובתחילת שנות ה-50 שיחק כדורסל בקבוצת ברית מכבים עתיד. לאחר מכן מונה להיות מנהל מכבי ת"א, תפקיד אותו מילא בהתנדבות במשך 32 שנה - בין 1960 ל-1992, אז פרש והוחלף על ידי מוני פנאן.

הוא היה שותף ל-27 אליפויות, 23 גביעי מדינה, שתי זכיות בגביע אירופה לאלופות ופעם אחת בגביע הבין יבשתי. "מועדון הכדורסל מכבי תל אביב מודיע בצער רב וביגון קודר על פטירתו של המנהל המיתולוגי, שמואל (שמלוק) מחרובסקי", נאמר בהודעה לעיתונות של הקבוצה. "כל משפחת מכבי תל אביב משתתפת בצער המשפחה".

שמלוק מחרובסקי, צילום: ראובן שוורץ שמלוק מחרובסקי | צילום: ראובן שוורץ שמלוק מחרובסקי, צילום: ראובן שוורץ

לאחר עזיבתו את מכבי הקים מחרובסקי את משרד הפרסום שמלוק-רבן, שב-1999 חלקו נרכש על ידי חברת הפרסום מקאן אריקסון והשם הוחלף למשרד שמלוק-רבן-גולני. במסגרת אותה עסקה מכר מחרובסקי את כל מניותיו בחברה.

שמלוק היה איש חם ומכביסט מכל הלב. זכורים מספר משפטים שלו, ביניהם מה שאמר על השפעתו של טל ברודי למועדון: "הוא בא, הוא רק פתח את התיק, וכולם ראו איך התיק מסודר - זה היה בית הספר הכי גדול בעולם. זה הפך את הקבוצה מקבוצה של ספורט לקבוצה של ספורט מקצועני". מכל אמירותיו בולט המשפט שהגדיר עבורו את המכביזם: "מקום שני זה לא מקום. לא מקום! רק מקום ראשון. אם אתה שני, אל תהיה במכבי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות