אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרה סגרה את מחלבת משק צוריאל, פיטרה 70 עובדים

בלעדי לכלכליסט

טרה סגרה את מחלבת משק צוריאל, פיטרה 70 עובדים

ל"כלכליסט" נודע כי טרה, שנמצאת בבעלות קוקה קולה ישראל, העתיקה את ייצור מותג משק צוריאל למחלבה הראשית שלה. לטענת החברה, היא הציעה לעובדים להיקלט במפעליה השונים

06.02.2019, 06:59 | גולן חזני

חברת טרה סגרה ביום שני את מחלבת משק צוריאל בגליל התחתון, פיטרה את 70 העובדים בה והעבירה את פעילותה למחלבה המרכזית שלה - כך נודע ל"כלכליסט". העתקת הייצור נועדה להרחיב את פעילות החברה בקטגוריית העזים, שנהנית מהיעדר פיקוח מחירים ומצמיחה מתמשכת.

קראו עוד בכלכליסט

טרה, שנמצאת בבעלות החברה המרכזית למשקאות קלים, רכשה את משק צוריאל לפני 12 שנה בכ־4.5 מיליון דולר.

"כלכליסט" חשף בינואר את כוונת טרה לסגור את המחלבה. המותג משק צוריאל ימשיך להתקיים, אבל מדובר בסוף של המחלבה הוותיקה שהקימו ב־1986 האחים אשר וגדעון צוריאל. רוב עובדי המחלבה הוותיקים מתקשים למצוא עבודה חלופית, אף שלדברי טרה היא הציעה לכלל העובדים תעסוקה במפעלים אחרים.

מנכ"ל טרה טל רבן, צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל טרה טל רבן | צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל טרה טל רבן, צילום: נמרוד גליקמן

מהחברה המרכזית נמסר: "מעבר המחלבה, שהסתיים בסוף ינואר, נעשה תוך מתן תשומת לב גדולה להמשך עתידם המקצועי של העובדים. חלקם מצא מקומות עבודה בחברות הקבוצה בצפון, פריגת ויקב תבור, וקיימות עדיין על הפרק משרות פתוחות לעובדים שם.

בנוסף, קיימנו ועודנו מקיימים מגעים עם מפעלים נוספים באזור הצפון המעוניינים בקליטת עובדים. במקביל, הענקנו לעובדים הכשרות מקצועיות על מנת לחזק את כישוריהם ולהקל עליהם במציאת עבודה חלופית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
בטח יש הקוד האתי וכל שאר התפאורה נשמע מוכר
בערב סוף השנה מסבירים לעובדים על אחריות חברתית וכל שאר בלבולי המוח אבל שזה מגיע לתכלס אז הכל נשכח האם באמת לא היה ניתן להמשיך להחזיק שם את המחלבה הזאת בצורה רווחית? האם בכלל הפסידו? או שסתם בצורה צינית יבשו אותם וחיסלו אותם?
עז  |  07.02.19
לכל התגובות