אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז מעריכה: הפער בין שווי הנדל"ן בספרים למציאות – עד 400 מיליון שקל צילום: עמית שעל

פז מעריכה: הפער בין שווי הנדל"ן בספרים למציאות – עד 400 מיליון שקל

בצל מאבקי השליטה, דירקטוריון חברת האנרגיה אישר שתי החלטות במטרה להציף ערך לחברה: קידום פעילות הנדל"ן, כניסה לתחום ייצור החשמל

06.02.2019, 13:22 | חזי שטרנליכט

בשבוע שבו מתקדם ההליך לבחירת יו"ר קבוע לחברת פז, שבה מתנהל מאבק בין בעלי המניות הגדולים, הגופים המוסדיים למנכ"ל הדומיננטי יונה פוגל, מודיעה היום (ד') החברה כי הדירקטוריון אישר שתי החלטות במטרה להציף ערך לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

האחת נוגעת בהפקדת פעילות הנדל"ן של פז לפעילות הדלקים והקמעונאות, והשנייה נוגעת בקידום תוכנית הפקת אנרגיה על ידי החברה בדרך של הקמת תחנת כח שלישית עם תפוקה של 700 מגה-וואט.

פז נעזרה בחברת ייעוץ בינלאומית, בוסטון קונסלטינג גרופ, במטרה ליישם את התהליך. לפי הערכות השווי המשוערות והפנימיות של החברה, הפער בין הערך ההיסטורי המוצמד לנכסים השונים של פז שכוללים בין היתר את הקרקעות של תחנות הדלק, בספרי החברה לבין ערכם העדכני לאחר הערכות שמאות צפוי להציף לפז ערך שנע בין 300 ל-400 מיליוני שקלים, ערך זה הוא בסכום נטו לאחר השפעת המס.

לפז ישנם כ-101 מתחמי תדלוק שבבעלות החברה, שהם רלוונטיים לעניין הצפת הערך. הנושא לא כולל זכויות נדל"ן קיימות במקרקעין התחנות אשר בו מקדמת החברה השבחה ומימוש זכויות בהיקף של למעלה מכ- 100 מיליון שקל וכן אינו כולל מגרשים עצמאיים שבבעלות הקבוצה.

ההחלטה השניה של הדירקטוריון היא כניסה לתחום החשמל כשחקן משמעותי בתחום ייצור החשמל הפרטי. זאת בהתאם לתפיסה העסקית הכוללת של החברה, ולאור ההזדמנויות העסקיות שיוצרת הרפורמה בשוק החשמל.

הכניסה של פז כיצרנית חשמל תעשה בשני אפיקים מקבילים. האחד הוא קידום תכנית להקמת תחנת כוח שלישית בשטח בית הזיקוק באשדוד, בהספק של כ- 700MW, אשר תייצר חשמל לרשת החשמל הארצית. השני הוא השתתפות במכרזים השונים לרכישת תחנות כוח של חברת החשמל. במסגרת זו החברה ניגשה לאחרונה לשלב ה-PQ במכרז על תחנת אלון תבור.

יונה פוגל , צילום: עמית שעל יונה פוגל | צילום: עמית שעל יונה פוגל , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות