אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קראוס קפיטל גייסה קרן של 700 מיליון יורו שתשקיע בישראל

קראוס קפיטל גייסה קרן של 700 מיליון יורו שתשקיע בישראל

מדובר בקרן שישית לחברה, שפעילה כבר 20 שנה, מעמידה קווי אשראי לחברות טכנולוגיה ומבצעת גם השקעות ישירות בהן. ראול שטיין, שותף בקרן, סיפר לכלכליסט על המחויבות שלה לשוק הישראלי

06.02.2019, 16:03 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון והאשראי קראוס קפיטל השלימה גיוס של 700 מיליון יורו לקרן השישית שלה - כך נודע לכלכליסט. הקרן תעמיד אשראי והשקעות לחברות הייטק בארץ ובאירופה, כשלפי הערכות יזכה השוק הישראלי לשליש מסכום ההשקעות. עד כה העמידה הקרן אשראי של 2.3 מיליארד יורו ב-540 עסקאות שונות בישראל ואירופה. לקראוס קפיטל ארבעה שותפים ביניהם ראול שטיין, שפועל בישראל, ומשרדים גם בלונדון ושטוקהולם.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן התחילה להשקיע ולהעמיד אשראי כבר מתחילת השנה, והיא הגדולה ביותר שגייסה קראוס מאז הקמתה לפני 20 שנה. הקרן יכולה להעמיד אשראי והון מושקע של עד 50 מיליון יורו לכל עסקה, אם כעסקה נפרדת או כחלק מסבב גיוס כולל. בין המשקיעים בקרן החדשה נמנות קרנות פנסיה בינלאומיות, חברות ביטוח, קרנות בינלאומיות, קרנות משפחתיות ומנהלי נכסים מרחבי העולם. בעולם של קרנות האשראי מקובל שכל קרן שאותה מגייסים משתמשת בחלק מההחזרים להעמדת אשראי נוסף, כך שניתן לצפות שמהקרן החדשה תעמיד קראוס אשראי של כ-1.2 מיליארד יורו.

ראול שטיין, שותף בקרן קראוס קפיטל ראול שטיין, שותף בקרן קראוס קפיטל ראול שטיין, שותף בקרן קראוס קפיטל

בשיחה עם כלכליסט אמר שטיין: "יש לנו מחוייבות ארוכת שנים לשוק בישראל. כאשר הקמנו את קראוס, ישראל היתה בראש הרשימה. הקרן החדשה שלנו מחזקת את המחויבות לשוק כאן. היא מוכיחה את היכולת שלנו להציע למשקיעים שלנו החזרים איכותיים". בין החברות הישראליות שעבורן העמידה הקרן אשראי נמנות ארליסנס, פאלס, ריסקיפייד, ביוקץ', זרטו, מינט מדיה, סולאראדג' ועוד.

הקרן מעמידה אשראי לחברות הייטק שמהווה הון משלים לגיוסי הון ובתמורה, מקבלת ריבית ואופציות בחברות. במקרים מסוימים, יכולים יחסי האשראי עם חברה להימשך יותר מעשר שנים. "המצב האידיאלי עבורנו הוא כאשר בכל סבב גיוס משמעותי של חברות צמיחה, מתווסף גם קו אשראי שמחזק את ההון שלהן", הוסיף שטיין. "האשראי שלנו משמש חברות גם להון חוזר, צמיחה של עסקים, רכישה של חברות אחרות, השקה של פעילויות חדשות ועוד. לצד האשראי התחלנו גם להיות שותפים בהשקעות הון. מרבית ההשקעות שלנו הן בחברות שהעמדנו להן אשראי כך שאמנם אנחנו לא משקיעים סכומים גבוהים, אבל מעורבים גם בהשקעות כאלה בחברות רבות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות