אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיצומים ברשות המסים: ממחר אין קבלת קהל במשרדי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין

העיצומים ברשות המסים: ממחר אין קבלת קהל במשרדי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין

העובדים מוחים על הפחתה צפויה בשעות הנוספות והכוננויות של חלק מהעובדים, עקב קיצוץ רוחבי שנעשה בתקציב 2019. מדובר בהפחתה של 2,000-1,500 שקל לעובד בחודש

06.02.2019, 16:13 | עמרי מילמן

העיצומים ברשות המסים. עובדי רשות המסים הודיעו היום (ד') כי החל ממחר יחריפו את הצעדים במסגרת העיצומים שבהם פתחו השבוע, ולא תהיה קבלת קהל במשרדי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה לעיצומים: הפחתה צפויה בשעות הנוספות שלהם, זאת עקב קיצוץ רוחבי שנעשה בתקציב 2019 ואשר גרם לקיצוץ השעות הנוספות והכוננויות של חלק מהעובדים (הפחתה של 2,000-1,500 שקל לעובד).  

לא יינתן מענה במערכות שאיתן עובדים המייצגים, לא ייפתחו תיקי שומה וניכויים במשרדי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין, לא יתקיימו דיוני שומה, לא יבוטלו קנסות ועיצומים ועוד. במשרדי מס הכנסה לא יטופל פניות בנושא מענקי עבודה (מס הכנסה שלילי), לא יונפו טפסי אישורי פטור ניכוי במקור, טפסי 50 לקבלנים, לא יטופלו מקדמות ועוד.

עיצומים ברשות המסים עיצומים ברשות המסים עיצומים ברשות המסים

במשרדי מיסוי מקרקעין לא ינתנו אישורים ליישום תוכנית מחיר למשתכן, לא יקלטו טפסי 701 (דיווח על בנית פרוייקט חדש), לא יעשה טיפול במקדמות ועוד. בחטיבת חקירות ומדיעין 433 יפסיקו לשתף פעולה עם משטרת ישראל, לא יתקיימו מבצעים ולא יטופלו תיקים של יחידת יהלום.

בנציבות מס הכנסה בירושלים ות"א לא יהיה טיפול בבקשות גילוי מרצון, בבקשות כופר, בסעיף 46 למלכ"רים (שמעניק הטבת מס לתורמים לעמותות), לא ייעשו אישור העברת כספים לחו"ל, לא יינתנו רולינגים (החלטות מיסוי מקדמיות) ועוד.

בנוסף החטיבה המשפטית לא תופיע בפני בתי המשפט ולא תקיים דיונים בפרקליטות ולא יתקיימו מבצעים של הוצאה לפועל.

ממשרד האוצר נמסר כי "הקיצוץ הרוחבי בתקציב 2019 מקורו בהחלטת ממשלה החלה על כל משרדי הממשלה. בימים האחרונים התקיים דיון עם ראשי הוועדים במס הכנסה ובמע"מ במסגרתו הגיעו להסכמות והבנות עם כל ועדי העובדים. לצערנו, יו"ר ועד העובדים של מס הכנסה בלבד חזר בו מהסיכום באופן חד צדדי ופתח בצעדים ארגוניים חריפים אשר פוגעים ברשות המיסים, בעסקים ובאזרחי המדינה. נציין כי המע"מ והמכס בחרו לכבד את הסיכום וחזרו לעבודה שגרתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ערן יעקב הוא מוקיון בקרקס של כחלון
אם באמת באמת רוצים ללמוד על הבעיה צריך לעקוב אחר ההיסטוריה של ערן יעקב מרגע מינוי אצל משה אשר ועד היום דרך דוח מבקר המדינה כל שנה צריך להמשיך להתמודדתו לתפקיד הממונה על השכר באוצר שם לא עמד בדרישות הסף הבסיסיות אלו שונו במיוחד עבורו ובנוסף חלק נכבד מאנשי הוועדה לבחירה טענו בתוקף כי אין לו כל כישורי ניהול בסיסיים . המדינה מתנהגת בחוסר אחריות כלפי תושביה כשממנה פקיד זוטר ללא יכולות כלל לראש מערכת חשובה כל כך משה אשר השמיד כל חלקה טובה הפאסיביות הניהולית שלו וחוסר יכולותיו זועקים לשמים
Hojkins  |  07.02.19
5.
תגובה ל2
אתה רוצה אנשים שרוצים שכר נמוך יותר? תקבל מנהלים פחות איכותיים.. מה נראה לך שמשלמים משכורות גבוהות לכל אדיוט שדורש לקבל? חי בסרט... על חלקם באמת צריך לומר תודה, כי בחוץ הם יוכלו לקבל משכורות גבוהות יותר.. הבעיה היא להיות בוס של עובדי מדינה. הם הבעייתיים...יש קושי בלהעיף את המיותרים שבהם מכל הדרגות... אם רק היה אפשרי, הכל היה נראה אחרת.. תאמין לי.
דורון  |  06.02.19
לכל התגובות