אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ללא בדיקת אבהות: גבר ישלם מזונות לאישה שטענה שהוא אבי בתה צילום: שאטרסטוק

ללא בדיקת אבהות: גבר ישלם מזונות לאישה שטענה שהוא אבי בתה

הגבר טען כי לא היה לו קשר רומנטי קבוע עם האישה וכי המזונות נקבעו בלי שהאם הציגה שום מסמכים בנוגע להכנסותיה או הוצאותיה על הילדה

07.02.2019, 10:11 | ענת רואה

האם בתי המשפט למשפחה ממהרים מדי לחייב גברים בתשלום מזונות לבנות זוג לשעבר? למחוזי בחיפה הוגש בימים האחרונים ערעור של גבר שטוען כי חויב לשלם מזונות ומדור בסכום של 2,500 שקל לאישה שטענה שהוא אביה של בתה בת השש.

 לטענתו, הוא חויב לשלם ללא שנעשתה בדיקת אבהות, ואף שלא היה לו קשר רומנטי קבוע עם האישה. עוד טוען הגבר שהאישה, שהיא עורכת דין ותיקה בתחום דיני המשפחה, לא עתרה בתביעת אבהות או בדיקת רקמות, והוא מעולם לא נרשם כאביה של הילדה, ורק מספר שנים לאחר הלידה עתרה בתביעת מזונות נגדו.

השופט בן ציון ברגר השופט בן ציון ברגר השופט בן ציון ברגר

מערעורו עולה שהשופט בן ציון ברגר מבית המשפט לענייני משפחה בחיפה חייב אותו בהחלטה זמנית בבקשה דחופה לשלם 1,500 שקל מזונות, למרות "מיעוט הראיות", כלשונו. לאחר מכן חייב אותו בתשלום 1,000 שקל מדור.

הגבר, המיוצג בערעור על ידי עורכות הדין רות דיין וולפנר ושלי יהב, טוען כי המזונות נקבעו בלי שהאם הציגה שום מסמכים בנוגע להכנסותיה או הוצאותיה על הילדה. לטענתו, האישה עשתה דין לעצמה באי גילוי הכנסותיה בנימוק פסול לפיו היא מבקשת לשמור על פרטיותה לאור היכרותה עם רבים מעובדי בית המשפט. עוד נטען כי האישה מתגוררת בשכונה יוקרתית ובבעלותה רכב פאר ואילו הגבר משתכר 4,800 שקל לחודש ומתגורר זה שנתיים בבית הוריו בחיפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות