אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסד לתשובה: ועדת הערר קברה את התוכנית להקמת 4 מגדלי מגורים בחוף הכרמל בחיפה צילום: עמית שעל

הפסד לתשובה: ועדת הערר קברה את התוכנית להקמת 4 מגדלי מגורים בחוף הכרמל בחיפה

חברת-בת של דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה ביקשה להקים ארבעה מגדלים בחוף הכרמל בחיפה, בנוסף לשניים שכבר קיימים בשטח כיום, אך ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה דחתה את הבקשה. חברי הוועדה קבעו: "לא נמצאה כל הצדקה לפגיעה בסביבה החופית"

06.02.2019, 18:47 | אילנה קוריאל
הישג ירוק: התוכנית להקים ארבעה מגדלי מגורים בחיפה, סמוך לחוף הים, נדחתה היום (ד') באופן סופי על ידי ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

הוועדה דנה ברר שהגישה חברת "חוף הכרמל נופש ותיירות", חברת בת של דלק נדל"ן, בשליטת איש העסקים יצחק תשובה, ודחתה, פה אחד, את התוכנית להקמת מגדלי מגורים נוספים בחוף הכרמל בחיפה, זאת בנוסף לשניים שכבר קיימים כיום בשטח. בסיכום החלטת הוועדה, המתפרשת על פני 33 עמודים, נכתב: "הגענו פה אחד להבנה כי לא ניתן לאשר את המשך קידומה של התוכנית... לא נמצאה כל הצדקה לפגיעה בסביבה החופית". 

 

מגדלי חוף הכרמל בחיפה, צילום: דורון גולן מגדלי חוף הכרמל בחיפה | צילום: דורון גולן מגדלי חוף הכרמל בחיפה, צילום: דורון גולן

 

בספטמבר האחרון פורסם ב-ynet על כוונת ועדת המשנה לעררים לדון בנושא. לטענת החברה, הוועדה המקומית והעירייה אינן מקדמות את התוכנית החלופית למתחם חוף הכרמל ומסבות לחברה נזקים. על פי הערר, ניתן יהיה לממש את זכויות הבנייה אם יבוצע ייבוש ים ליצירת חוף רחצה מורחב ושטחי ציבור ברוחב של 100 מטרים לפחות.  

הוועדה המחוזית דחתה בעבר את הבקשה לייבוש הים בעקבות חוות הדעת של המשרד להגנת הסביבה. חוות הדעת, שהוכנה על ידי ד"ר דב צביאלי, יועץ המשרד לתהליכים חופיים וימיים והמתכננת הסביבתית ורד דרור מאיגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה, קבעה כי "חסר מידע פיזי חשוב ורלוונטי" בתסקיר שביצעה חברת הבת של דלק נדל"ן. 

בחברה להגנת הטבע, שהתנגדה להקמת המגדלים ופעלה בשנים האחרונות לביטול התוכנית, מברכים על החלטת הוועדה: "הזמנים שבהם יזמים קיבלו אישורים והיתרים לבנייה על חופי הים, השייכים לכלל הציבור, נגמרו. טוב עשתה הוועדה שדחתה את התכנית והשאירה את החוף טבעי, ללא בינוי מיותר. ההפקרות של חלוקת משאבי הטבע של כולם, למעטים בלבד, הסתיימה. החברה להגנת הטבע תמשיך ותפעל למען שמירה והגנה על חופי הים, מפני פיתוח מזיק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
מעולה! מגדלי חוף הכרמל הם פצע בנוף
הם נבנו בצורה כ"כ לא מתחשבת בסביבה ובתושבים, הם גזלו מהציבור את חוף הרחצה הטוב בעיר, עוצרים את זרימת האוויר לנווה דוד, כ"כ בולטים בקו הנוף וכ"כ מכוערים... זה פשוט ההולילנד של חיפה. אם הייתי יודעה שאף אדם לא ייפגע מזה, הייתי מייחל שהם ייהרסו באיזו רעידת אדמה.
חיפאי  |  11.02.19
19.
יצחק תשובה פצע, הרס וממשיך לחרב את הסביבה והטבע בכל חוף הכרמל
התחיל במגדלים, עכשיו האסדה המפלצתית שחייבת לעוף לכל הרוחות, והוא רוצה עוד ארבעה מגדלים. האיש הוא מגדולי הפוגעים בטבע ובסביבה בחוף הכרמל ב-40 השנים האחרונות. פשוט מחרב במו ידיו את האדמה, הים הטבע והנוף של ארץ ישראל שלנו. האיש הוא סכנה לטבע והסביבה. העצירה הנוכחית צריכה להיות התחלה בלבד. צריך לפרק לו את האסדה ולשלוח אותה ל-200 ק"מ מכאן.
ח  |  07.02.19
לכל התגובות