אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קליר תובעת את מכתשים: סיפקה תמיסה פגומה להכנת מיכלי אוקונומיקה שהתנפחו צילום: אוראל כהן

קליר תובעת את מכתשים: סיפקה תמיסה פגומה להכנת מיכלי אוקונומיקה שהתנפחו

שופרסל ביטלה את התקשרותה עם קליר לייצור מיכלי אקונומיקה תחת המותג הפרטי, בעקבות התנפחות מיכלים שגרמה לתאונה במרלו"ג

07.02.2019, 08:43 | נורית קדוש ותומר גנון

שופרסל ביטלה את התקשרותה עם קליר לייצור מיכלי אקונומיקה תחת המותג הפרטי, בעקבות התנפחות מיכלים שגרמה לתאונה במרלו"ג. כך עולה מתביעה של 11 מיליון שקל שהגישה קליר נגד מכתשים מקבוצת אדמה, בטענה שסיפקה לה ביודעין תמיסה פגומה להכנת המיכלים שהתנפחו.

לפי התביעה, ביולי קיבלה קליר מספר תלונות מלקוחותיה כי מיכלי אקונומיקה מתוצרתה התנפחו וחומר החיטוי נזל מהפקק האוטם אותם. בעקבות זאת פנתה קליר למכתשים, שסיפקה לה את התמיסה לייצור האקונומיקה, והצביעה על ליקויים ברכיב הכלור. לטענת קליר, מכתשים השיבה כי סיפקה את אותו חומר גלם ליצרנים אחרים ולא זכתה לתלונות.

סניף של שופרסל, צילום: זהר שחר סניף של שופרסל | צילום: זהר שחר סניף של שופרסל, צילום: זהר שחר

לפי קליר, חודשיים לאחר מכן התמודדה עם מקרה נוסף של התנפחות מיכלים — אלא שהפעם מדובר היה במיכלים שאוחסנו במרלו"ג שלה ובמרלו"ג של שופרסל ונפלו מגובה רב. לפי כתב התביעה, אותן נפילות "בנס לא הסתיימו באבדות בנפש". עוד צוין כי בעקבות התקרית פנתה שופרסל לקליר ודרשה כי המוצרים ייאספו ויושמדו. לטענת קליר, בבדיקה שערכה במעבדה חיצונית בעקבות המקרה התגלו בדוגמיות מחומרי הגלם במשלוח השנוי במחלוקת רמת מתכות גבוהה פי שש מהמקובל. בנוסף, קליר האשימה את מכתשים כי ידעה על הליקוי אך פעלה לטשטש אותו.

מקבוצת אדמה נמסר: "כתב התביעה טרם נמסר לנו, אדמה דוחה את טענות התביעה ותגיב בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות