אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמדוקס נגד העורב מוול סטריט: "הדו"ח של השורטיסט מטעה ולא מדוייק"

אמדוקס נגד העורב מוול סטריט: "הדו"ח של השורטיסט מטעה ולא מדוייק"

"הדו"ח של ספרוס קפיטל מטעה ולא מדויק", כך טען אתמול מנכ"ל החברה שוקי שפר, עם פרסום תוצאות הרבעון שפיספסו את תחזית הרווח. אמדוקס, שמנייתה צנחה ב־9% לאחר חשיפת הדו"ח של בן אקסלר, גם הורידה את התחזית ל־2019

07.02.2019, 07:00 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הדו"ח של השורטיסט בן אקסלר מקרן ספרוס קפיטל על אמדוקס אמנם הוריד את מחיר מנייתה בכ־9%, אך בחברת הבילינג כנראה לא מתרגשים. לפחות לא בתגובות הישירות. אתמול ירדה המניה ב-1.6%.

קראו עוד בכלכליסט

בשיחת הוועידה שקיים נשיא ומנכ"ל אמדוקס שוקי שפר, לאחר פרסום התוצאות הכספיות לשלושת החודשים שהסתיימו ב־31 לדצמבר 2018, הוא לא נקב בשם של אקסלר או בקרן שלו, והתייחס אליו רק כ"מוכר בחסר".

אך למרות הצהרתו עם סיום דבריו בפתיחת השיחה, כי "לא נגיב עוד על המוכר בחסר", הוא אמר כי "התגובה הטובה ביותר היא להישאר ממוקדים ביישום ובביצועים, שכן יש לנו אמון בכיוון האסטרטגי שלנו, בעמדתנו התחרותית ובשיטות הפיננסיות. אנו מקדמים בברכה תשומות בונות מבעלי המניות, ומצפים לעסוק בהן תוך שאנו ממשיכים לספק את האסטרטגיה שלנו לצמיחה וליצירת ערך".

השורטיסט בן אקסלר, צילום: spruce point capital management השורטיסט בן אקסלר | צילום: spruce point capital management השורטיסט בן אקסלר, צילום: spruce point capital management

        

 

באמדוקס מאשימים את המטבעות


 

הוא הוסיף כי "אנו מאמינים שהדו"ח מטעה והצהרות רבות בו אינן מדויקות. כמו כן, הדו"ח נערך ללא כל אינטראקציה קודמת עם אמדוקס וצוות הניהול שלה".

אלא שהתוצאות הכספיות של אמדוקס שדווקא תואמות את הדו"ח של אקסלר. הכנסות החברה ברבעון האחרון של 2018 שפורסמו השבוע הסתכמו בכ־1.01 מיליארד דולר - עלייה של 3.5% לעומת הרבעון המקביל ב־2017. לפי ממוצע תחזיות האנליסטים, אמדוקס עמדה בתחזית ההכנסות לרבעון, שהיתה 1.1 מיליארד דולר. באמדוקס הוסיפו כי ההכנסות ברבעון שעבר כללו השפעה שלילית מתנודות בשערי החליפין של כ־4 מיליון דולר, לעומת הרבעון שקדם לו ובהשוואה לתחזית.

הרווח הנקי ברבעון (NON–GAAP) הסתכם ב־137.8 מיליון דולר. מדובר בירידה של 10.8%, לעומת 154.5 מיליון דולר ברבעון המקביל בסוף 2017. ברבעון הרביעי של 2018 עמד הרווח הנקי למניה של אמדוקס על 1.06 דולרים למניה. ברבעון הנוכחי שהסתיים רשמה אמדוקס רווח נקי של 98 סנט למניה, שהיא נמוכה בסנט בודד מממוצע התחזיות של האנליסטים.

שוקי שפר, נשיא ומנכ"ל אמדוקס שוקי שפר, נשיא ומנכ"ל אמדוקס שוקי שפר, נשיא ומנכ"ל אמדוקס

         

 

צפי לצמיחה זעומה בהכנסות ב־2019

תחזית אמדוקס לרבעון הנוכחי היא להכנסות של בין 995 מיליון דולר ל־1.03 מיליארד דולר, בהנחה של השפעה לא מהותית של תנודות בשערי החליפין לעומת רבעון הראשון של שנת הכספים 2019. הרווח המדולל למניה (NON–GAAP) צפוי לנוע בטווח שבין 1 ל־1.06 דולרים.

חברת הבילינג מנמיכה את ציפיותיה להיקף הצמיחה בהכנסות בשנת הכספים הנוכחית. היא צופה עלייה של 0.5%–4.5% בהכנסות לעומת 2018. מדובר בירידה, שכן התחזית הקודמת היתה לצמיחה של 1%–5%. הסיבה העיקרית היא תחזית להשפעה שלילית בתחום המטבעות.

"מקווים שההכנסות מ־AT&T יחזרו למצב נורמלי"

אקסלר גם ביקר את הקמת המתחם ברעננה בשווי 350 מיליון דולר, והעלה את השאלה מדוע חברה שרוב עובדיה בהודו ורוב לקוחותיה בארה"ב, זקוקה להשקעה כה גדולה בקמפוס חדש. סמנכ"לית הכספים והתפעול של אמדוקס תמר רפפורט דגים אמרה כי "אנו מצפים שהקמפוס החדש ישיא רווח למניה בטווח הארוך.

זה משקף בעיקר את היתרונות הפיננסיים של בעלות על בניין, אך לא לוקח בחשבון את מלוא השיפורים העתידיים בפרודוקטיביות, שאנו צופים שייגרמו מסביבת עבודה משותפת לאלפי העובדים בישראל. אנו בדרך להשלמת הפרויקט הזה, בסך 350 מיליון דולר, במסגרת הזמן המקורית של ארבע עד חמש שנים".

אחת השאלות שעלתה בשיחת הוועידה יועדה ישירות לשפר, בנוגע לירידה בהכנסות מאחד הלקוחות הגדולים של החברה – ענקית התקשורת AT&T. לדברי המנכ"ל, "אנו פועלים במקומות רבים עם AT&T. אנו מקווים שעם הזמן ההוצאות יחזרו למצב נורמלי". שפר לא הכחיש שנרשמה ירידה של 15% בהכנסות מ־AT&T בתשובה לשאלה של טל ליאני ממחלקת המחקר של מריל לינץ'. הוא הוסיף כי הדבר לא מעיד על הממשקים עמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות