אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות רוצה להסגיר לארה"ב שני ישראלים שהונו בנקים ב-33 מיליון דולר צילום: NPR

הפרקליטות רוצה להסגיר לארה"ב שני ישראלים שהונו בנקים ב-33 מיליון דולר

על פי בקשת ההסגרה שהוגשה ע"י ארה"ב, אביב מזרחי ושותפו אריה ליאון גרינס מבוקשים בגין הונאת בנקים במדינת קליפורניה

07.02.2019, 11:32 | תומר גנון

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה להכריז על אביב מזרחי ושותפו אריה ליאון גרינס ברי הסגרה לארה"ב. מזרחי נעצר בירושלים וגרינס בבית שמש, השניים מבוקשים להסגרה בגין הונאת בנקים במדינת קליפורניה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי בקשת ההסגרה שהוגשה על ידי ארה"ב, החל משנת 2004 ועד שנחשפו העבירות בשנת 2008, הפיק מזרחי מסמכים פיננסים כוזבים לחברות שבבעלותו, ובהם כלל ערכים מנופחים ושקריים של מלאי החברות, מכירותיהן וחובות לקוחותיהן. בנוסף, במסמכים אלו פורטו עסקאות שלא בוצעו מעולם וזהות של לקוחות-כביכול, שבפועל לא רכשו סחורה מהחברות.

שני ישראלים מבוקשים על ידי ארה"ב, צילום: שאטרסטוק שני ישראלים מבוקשים על ידי ארה"ב | צילום: שאטרסטוק שני ישראלים מבוקשים על ידי ארה"ב, צילום: שאטרסטוק

מזרחי וגרינס הגישו לבנקים את המסמכים הכוזבים ותמכו אותם בדו"חות מס מזויפים; על בסיס המסמכים הפיקטיביים הסכימו הבנקים לאשר, להאריך ולהגדיל הלוואות עסקיות עבור החברות. בשנת 2008 החובות לבנקים הסתכמו בסכום כולל של מעל 33 מיליון דולר. במהלך החקירה עזבו המבוקשים את ארה"ב לישראל; מזרחי עבר לישראל בשנת 2009, ובשנת 2010 שינה את שם משפחתו לשוהם שוורץ. גרינס הגיע ארצה בשנת 2012.

התיק מטופל על ידי עו"ד נינה מנצור מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה בשיתוף משטרת ישראל – מדור אינטרפול והפעלה חו"ל ומרחב מוריה.

את מזרחי מייצג עו"ד יחיאל וינרוט, ואת גרינס עוה"ד נתי שמחוני ואסף קליין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות