אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ASUS ישראל, מספר להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה צילום:יח"צ

מיתוג מעסיק

מנכ"ל ASUS ישראל, מספר להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

התחרות על עובדים מוכשרים בענף ההייטק גוברת. במסגרת סדרת הראיונות של ערוץ הייטקיסט עם מנהלים בארגונים, מצאנו כי עבור טאלנטים, הבחירה במקום העבודה הבא מבוססת על הרבה מעבר לתלוש השכר. ראיון 59 מתוך 100 בסדרה; והפעם, רע קורנבליט, מנכ"ל ASUS ישראל!

13.02.2019, 10:08 | בשיתוף מערכת הייטקיסט

1. רע קורנבליט, מה מאפיין אתכם כארגון ואילו ערכים חרטתם על דגלכם?

ASUS ישראל היא חברה המונה כ- 15 בעלי תפקידים בתחומים של שיווק ושירות, מה שהופך את העבודה שלנו למאד דינאמית ודורש שיתוף פעולה הדוק בין כל הגורמים בצוות. מה שמאפיין את העובדים בחברה הוא השאיפה לקידום המותג בישראל והחדרת מוצרים טכנולוגיים חדשניים ומגוונים לקהל הישראלי בתחומים של מחשבים ניידים דקים ומעוצבים, חומרת גיימינג מתקדמת ואפילו שרתים לחברות.

2. אלו עובדים ״ירגישו בבית״ ויצליחו בארגון שלכם?

מכיוון שאנו חברה קטנה יחסית, כל אנשי הצוות צריכים לעבוד בשיתוף פעולה אחד עם השני על מנת להצליח. אנו מקפידים לקיים דיונים צוותיים להעלאת פתרונות ורעיונות יצירתיים לקידום המותג לעיתים קרובות ולכן עובדים בעלי חשיבה יצירתית, חרוצים באופיים ובעלי "ראש גדול" קרוב לוודאי יצליחו להשתלב היטב בצוות שלנו.

3. כיצד אתם עוזרים לעובדים להצליח בארגון ולפתח את הקריירה שלהם?

העובדים בחברה נמצאים בקשר מתמיד מול גורמים רבים מתרבויות וארגונים שונים – החל באנשי מטה החברה הנמצאים ברחבי העולם (מהמזרח הרחוק ועד המזרח התיכון) וכלה בספקים מקומיים בהם אנו מסתייעים בהחדרת המותג לשוק הישראלי. הדבר דורש מהעובדים לסגל לעצמם סגנונות עבודה גמישים, מגוונים ועם הרבה יצירתיות על מנת להשיג את מטרותיהם מול כל גורם ולהצליח לבצע את עבודתם בצורה מיטבית.

4. אילו אירועים / פעילויות החברה מקיימת לטובת העובדים?

אנו משתדלים לערוך פעילויות מגבשות אחת לרבעון מתחומים מגוונים, הכוללים טיולי קיאקים וטבע בצפון, ערבי שירה בסגנון Koololam, ערבי קריוקי, יציאה לפאבים ומסעדות, ציון ימי ההולדת של עובדים במשרד, הרמת כוסית בחגים ועוד.

צוות asus ישראל, צילום:יח"צ צוות asus ישראל | צילום:יח"צ צוות asus ישראל, צילום:יח"צ

5. מה החזון שלכם בכל הקשור לאנשים שעובדים בחברה?

אנו מאמינים שאם נשקיע בעובדים שלנו, נאפשר להם חופש פעולה ויצירתיות ונייצר סביבת עבודה תומכת ומקדמת, הדבר יבוא לידי ביטוי גם בהצלחתו של העובד אך גם בהצלחת המותג כולו.

6. כיצד נראה יום עבודה בארגון?

ישנם אנשי צוות שרוב עבודתם מתבצעת פנים מול פנים ועל כן הם נדרשים להסתובב בפגישות ברחבי הארץ רוב ימות השבוע. עובדים אחרים יכולים לבצע את מרבית עבודתם דרך המחשב ועל כן מתאפשר להם לעבוד גם במשרד אך גם מחוץ לו. אנו מקפידים לקיים יומיים מרוכזים בשבוע בהם כלל העובדים מגיעים למשרד לפגישות סנכרון ועדכונים שוטפים.

7. מה מאפיין את העובדים והמנהלים בארגון שלכם? אילו אנשים אתם מחפשים?

העובדים והמנהלים בחברה מתאפיינים ביכולת עבודה בשיתוף פעולה עם גורמים רבים, הן בארץ והן בחו"ל. הם נדרשים לחשיבה יצירתית, התמדה במטרה ואהבה של המותג על מנת להצליח לאורך זמן בחברה.

בואו להכיר אותנו לעומק ולהתעדכן במשרות הפתוחות שלנו באתר הקריירה שלנו בהייטקיסט.

 

הייטקיסט – פלטפורמת מיתוג המעסיק החדשה והיוקרתית לענף ההייטק בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות