אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באסה שהנגידה סבבה צילום: חיים צח, לע"מ

באסה שהנגידה סבבה

שר האוצר משה כחלון ניגח את הנגידה לשעבר קרנית פלוג והפך את הנגידה ואת הבנק המרכזי לשעיר לעזאזל, אבל מגזין "Central Banking" בחר בה לנגידה המצטיינת שלו ל־2018

07.02.2019, 15:47 | עמרי מילמן

מגזין "Central Banking", מגזין בינלאומי המסקר את פעילותם של בנקים מרכזיים, בחר אתמול בנגידת בנק ישראל היוצאת קרנית פלוג לנגידה המצטיינת שלו ל־2018.

קרנית פלוג, צילום: בלומברג קרנית פלוג | צילום: בלומברג קרנית פלוג, צילום: בלומברג

פרט לאתגר הגדול שעמו התמודדה פלוג בייצוב התייקרות המחירים בתקופה מאתגרת במיוחד, אחת הסיבות הבולטות שבגללן בחר המגזין בה היא הנכונות שלה להתעמת עם הממשלה על מנת לשמור על היציבות המאקרו־כלכלית של ישראל. הנכונות הזאת הפכה את הקדנציה המהוללת של פלוג ללא פשוטה כלל ולכלל.

שתי הממשלות שמולן פעלה בחרו לא פעם להתעלם מהמלצותיה באופן פומבי. שר האוצר משה כחלון הגדיל לעשות וטרח לא פעם לנגח אותה ואת בנק ישראל. כחלון הפך את הנגידה ואת הבנק המרכזי לשעיר לעזאזל וציין שוב ושוב כי הצליח דווקא כשפעל בניגוד לעצת הבנק. פרסים ותארים זה נחמד, אבל הסיפור הוא לא השורה החדשה בקורות החיים של פלוג, אלא העמקת הגירעון והחוב של ישראל במשמרת של כחלון - והמחיר שכולנו נשלם על כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
דאגה רק לבנקים
צודק השר כחלון ,הנגידה אינו יכולה לשמור על משק יציב בזה שתשאיר בנקים חזקים על חשבון האזרח ,יש לה חששות שמא הבנקים יחלשו ,לכן היא שמרה על הבנקים מכל משמר ,הבנקים חלבו את האזרחים עד העצם ,זה לא רווחים של הבנקים זה גניבה שלא לומר סחיטה של הבנקים בחסות הנגידה , טוב שהלכה הביתה .
מבין משהו  |  10.02.19
לכל התגובות