אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זעם ברשתות החברתיות: סוודר של גוצ'י נראה כמו קריקטורות ה-Blackface הגזעניות צילום: gucci

זעם ברשתות החברתיות: סוודר של גוצ'י נראה כמו קריקטורות ה-Blackface הגזעניות

קריקטורות ה-Blackface הגזעניות, תיארו את השחורים כעצלנים ובורים כדי לבדר את האדם הלבן בתיאטראות במאות הקודמות. הגולשים זעמו וקראו להחרים פריטים עם סמל של גוצ'י, בית האופנה הוריד את הסוודר מהמדפים והתנצל "גיוון הוא ערך יסוד"

07.02.2019, 20:25 | מורן לונדון

בית האופנה העילית גוצ'י השיק סוודר עם צווארון גולף הנפתח למסיכת גרב הומוריסטית שמאויירת בשפתיים אדומות עבות.

קראו עוד בכלכליסט

הרשתות החברתיות מיהרו לגעוש בקריאות של גולשים זועמים משום שהמסיכה מדמה, לטענתם, את קריקטורות ה-Blackface הגזעניות, שתיארו את השחורים כעצלנים ובורים כדי לבדר את האדם הלבן בתיאטראות במאות הקודמות, הדמיון התחדד כאשר בחנות המקוונת של גוצ'י מצולמת דוגמנית לבנה וחיוורת במיוחד כשהיא לובשת את הסוודר ומכסה את פניה במסיכה. התזמון, לא יכול להיות רגיש יותר, שכן בימים אלו חל חודש ההיסטוריה של השחורים המצוין במהלך פברואר מדי שנה.

הסוודר שיצר מהומה מבית האופנה גוצ הסוודר שיצר מהומה מבית האופנה גוצ'י | צילום: gucci הסוודר שיצר מהומה מבית האופנה גוצ

ברשתות החברתיות הועלו תמונות של הסוודר לצד משפטים כמו "חודש ההיסטוריה של השחורים שמח לכולם!" ו- "זה התגלמות הבלאקפייס, חבר'ה. אני לא רוצה לראות אתכם חוגרים שוב חגורות עם לוגו של גוצ'י אחרי זה" (חגורות לוגו של גוצ'י הוכתרו כפריט האופנה הנחשק ביותר לשנת 2018 על ידי LYST, מ"ל)

בית האופנה הוריד מהמדפים ומהאתר את הסוודר ושחרר הודעת התנצלות בעמוד הטוויטר שלו "גוצ'י מתנצלת עמוקות על הפגיעה (הנובעת מהסוודר). אנו מבטיחים שהוא הורד מהמדפים והאתר באופן מיידי. גיוון הוא ערך יסוד מבחינתנו ואנו מכבדים ומוקירים אותו. הוא גם עומד בבסיס כל החלטה שאנו לוקחים. אנו מחוייבים להעלות את הגיוון בתוך הארגון שלנו ולהפוך את המקרה הזה לרגע לימודי חשוב עבור הצוות של גוצ'י ומעבר לכך"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות