אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: שבוע שביעי של עליות בדאו ג'ונס ובנאסד"ק צילום: בלומברג

דיווח שוטף

וול סטריט: שבוע שביעי של עליות בדאו ג'ונס ובנאסד"ק

המסחר התנהל ברובו בירידות בעקבות פסימיות של המשקיעים לגבי האפשרות של השגת הסכם בין סין לארה"ב, אך לקראת הסיום הן התמתנו והבורסות ננעלו במגמה מעורבת; מוטורולה סולושנס זינקה ב-14%; אמזון ירדה ב-1.6%, ג'נרל אלקטריק - ב-2.4%; בורסות אירופה ננעלו בירידות; הביטקוין רושם את העלייה החדה ביותר השנה

08.02.2019, 23:02 | שירות כלכליסט

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי שנגחאי  האנג סנג  דאקס  קאק  פוטסי  דאו ג'ונס  נאסד"ק  S&P 500

לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

23:00 - וול סטריט ננעלה היום במגמה מעורבת לאחר שבמרבית שעות המסחר נסחרו המדדים המובילים בירידות, שאף הגיעו ל-1% בהשפעת התגברות המתחים הגיאו-פוליטיים. דאו ג'ונס איבד 0.3%, נאסד"ק עלה ב-0.1% ו-S&P 500 הוסיף פחות מ-0.1%. בסיכום שבועי עלה האחרון ב-0.1%, וכך גם דאו ג'ונס. נאסד"ק  הוסיף השבוע 0.5%. הקיזוז בירידות בדקות האחרונות למסחר נרשם בזכות זינוק במניות הטכנולוגיה, הוביל את דאו ג'ונס ונאסד"ק לשבוע שביעי של עליות, והציל את S&P 500 מהשבוע הגרוע ביותר מראשית השנה. מדד MSCI העולמי ירד היום ב-0.5% ובסיכום שבועי - ב-0.7%.

מיית חברת Skechers בלטה בעלייה של 15% לאחר דו"חות חיוביים מהצפוי. כך גם מוטורולה סולושנס שזינקה ב-14.1%. אמזון ירדה ב-1.6% וג'נרל אלקטריק - ב-2.4%.

22:30 - הנפט מסוג WTI הוסיף היום 8 סנט (0.2%) מערכו וננעל ברמה של 52.7 דולר לחבית. בסיכום שבועי איבד 4.6% מערכו. הנפט מסוג ברנט הוסיף 51 סנט (0.8%) וננעל ברמה של 62.1 דולר לחבית. בסיכום שבועי איבד 1% מערכו. העליות היום נתמכו בהודעת אופ"ק על כך שסעודיה קיצצה בחודש שעבר 400 אלף חביות ביום מתפוקת הנפט לרמה של 10.24 מיליון חביות. כך גם כניסתן לתוקף של הסנקציות שהטילה ארה"ב על תעשיית הנפט של ונצואלה, כשההערכות הן שהדבר יגרע 500-300 אלף חביות ביום. עם זאת, החשש המתגבר ממלחמת סחר בין ארה"ב וסין והשפעותיה על הביקושים בעולם העיקו על מחירי הנפט השבוע.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

21:00 - זינוק פתאומי בשוק המטבעות הדיגיטליים: הביטקוין מוסיף 8.1% לרמה של 3,659.1 דולר - העלייה החדה ביותר השנה והרמה הגבוהה ביותר שלו זה שבועיים. הביטקוין כבר הגיע לרמה של 3,704.9 במהלך היום לאחר זינוק של יותר מ-10%. מטבע הלייטקוין עולה ב-28.5% לרמה של 42.2 דולר, והאת'ר - ב-14% ל-117.6 דולר. בסך הכל הוסיף שוק זה 6 מיליארד דולר לשוויו תוך פחות מחצי שעה. "כן, זו לא רק תנועה גדולה, אלא גם פתאומית", כך אמר למרקטווץ' לנון סוויטינג, מנהל וסוחר ראשי בחברת Coinsquare Capital Markets.

20:50 - מניית ג'נרל אלקטריק יורדת 3.5% לאחר שסוכנות פיץ' הורידה את תחזית הדירוג מ"יציב" ל"שלילי" ובמקביל אשררה את דירוג החברה על BBB+, שהוא שלוש דרגות בלבד מעל "דירוג זבל". בכך מאבדת מניית החברה 8.4% תוך שלושה ימי מסחר. פיץ' מודאגת מסיכונים לעסקי האנרגיה של החברה, תזרים המזומנים והתמיכה בהון של ג'נרל אלקטריק.

20:30 - הזהב עלה היום ב-0.3% לרמה של 1,318.5 דולר לאונקיה, אך בסיכום שבועי איבד שיעור דומה.

19:00 - המדדים המובילים בבורסות אירופה ננעלו בירידות, כאשר פוטסי איבד 0.3%, דאקס - 1.1% וקאק - 0.5%. מדד סטוקס 600 האזורי איבד 0.5%, ורוב המגזרים בו נצבעו באדום. הרקע לירידות הוא התגברות המתיחות במלחמת הסחר בין ארה"ב וסין והחששות לגבי השפעתה האפשרית. לפיכך מגזר הרכב המושפע במיוחד מכך בלט בירידה של 2.2%. המניה שבלטה במיוחד בירידות היא Wirecard הגרמנית שהתרסקה ב-15%. זאת לאחר שמשטרת סינגפור פשטה על מטה חברת התשלומים בעיר הבירה בחשד למעורבות בשערוריית חשבונאות.

בורסת פרנקפורט, צילום: בלומברג בורסת פרנקפורט | צילום: בלומברג בורסת פרנקפורט, צילום: בלומברג

גם תחזיות הצמיחה לגוש היורו ולבריטניה העיבו על המדדים. אתמול חתכה הנציבות האירופית את התחזית לגוש היורו מ-1.9% ל-1.3% בשנה הנוכחית. הבנק המרכזי של אנגליה פרסם את תחזית הצמיחה הנמוכה ביותר מזה עשור - מ-1.7% ל-1.2%.

17:50 - ובגזרת הסחורות: הזהב עולה ב-0.2% לרמה של 1,317.4 דולר לאונקיה. הנפט עולה ב-0.2% לרמה של 52.7 דולר לחבית.

16:30 - המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בירידות של עד 0.8% במדדים המובילים. דאו ג'ונס לקראת ירידה שבועית של 0.1%, ובכך ייקטע רצף של חמישה שבועות חיוביים. נאסד"ק צפוי לאבד 0.3% בסיכום שבועי, ו-S&P 500 יחלש ב-0.4% והוא לקראת השבוע הגרוע ביותר מראשית השנה.

זהו יום שלישי של ירידות במסחר בארה"ב והן נובעות מהמשך החששות מהשפעות מלחמת סחר והשלכותיה על הצמיחה העולמית. זאת לנוכח התרחקות האפשרות לעסקה בין ארה"ב וסין לאחר שהנשיא טראמפ אמר שאין לו כוונות לפגוש את הנשיא שי לפני ראשית מרץ - המועד בו פוקעת "הפסקת האש" במלחמת המכסים בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. במקביל דווח כי טראמפ מתכוון לחתום צו האוסר על שימוש בציוד סיני ברשתות סלולר אמריקאיות. "גורם הפחד ביחס למלחמת הסחר זחל בחזרה לשוק", כך אמר ל-CNBC פיטר קארדיליו מחברת Spartan Capital Securities, "הדבר עומד לשלוח את השוק לנסיעה בכביש מלא מהמורות. אנו צופים סיטואציה הגנתית יותר עד שנקבל תמונה ברורה יותר לגבי שיחות הסחר".

ג ג'ף בזוס | צילום: בלומברג ג

מניית אמזון מאבדת 2% כשברקע הכרזתו של המנכ"ל בזוס לפיה היה נתון לניסיון סחיטה מצד ה"נשיונל אינקוויירר" (ראו דיווח מוקדם).

15:30 - תשואת האג"ח של גרמניה לעשר שנים נוגעת ברמה של 0.1% - לראשונה מאז 2016. כעת נסחרת האיגרת בתשואה של 0.107%.

14:30 - הבורסות באירופה עברו לטריטוריה אדומה, יורו סטוקס 600 משיל 0.4% מערכו. בפרנקפורט - דאקס יורד ב-0.7%, ובפריז - קאק מאבד 0.3%.

החוזים בניו יורק רושמים אף הם ירידות. החוזה על נאסד"ק מאבד 0.8%, ועל הדאו - 0.6%.

מנכ"ל חברת סטארבאקס, קווין ג'ונסון, אומר שלא סביר שחברתו תודח מעמדת ההובלה שלה בשוק הסיני – השוק הצומח ביותר שלה, לסטארט-אפ הסיני Luckin ב-2019. סטארבאקס, רשת בתי הקפה הגדולה בעולם שבסיסה בסיאטל, הגדילה את נוכחותה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם בשני העשורים האחרונים, בעוד Luckin השיקה את פעילותה רק בתחילת השנה שעברה, אך מאז צמחה במהירות תוך התמקדות בטכנולוגיה והוזלות משמעותיות – אפילו במחיר של הפסדים.

סטארבקס בסין, צילום: שאטרסטוק סטארבקס בסין | צילום: שאטרסטוק סטארבקס בסין, צילום: שאטרסטוק

13:00 - הבורסות באירופה עברו למגמה מעורבת. דאקס מאבד 0.2%, קאק עולה ב-0.1%, פוטסי יציב. מדד יורו סטוקס 600 יורד ב-0.1%.

11:00 - הבורסות באירופה נסחרות במגמה חיובית. לונדון, פריז ומילאנו עולות ב-0.3%, פרנקפורט בפלוס 0.1%.

הבורסה בהונג קונג ננעלה במינוס 0.2%

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי לחתום בשבוע הבא על הוראה מנהלית שתאסור על שימוש בציוד טלקומוניקציה סיני ברשתות אלחוטיות אמריקאיות, כך דיווח אתר פוליטיקו מפי מקורות המקורבים לנשיא. המקורות טענו כי ממשל טראמפ מתכנן כי ההוראה החדשה תיכנס לתוקף לפני ועידה מרכזית של התעשייה – MWC Barcelona, שתחל ב-25 בפברואר, תוך כוונה להדגיש את חשיבות אבטחת הסייבר בחוזי טכנולוגיה עילית עתידיים.

בורסת פריז, צילום: בלומברג בורסת פריז | צילום: בלומברג בורסת פריז, צילום: בלומברג

09:45 - היצוא מגרמניה עלה ב-1.5% בדצמבר לעומת נובמבר, והיבוא גדל ב-1.2% - כך לפי נתונים רשמיים שפורסמו היום. מדובר בנתון מעודד - לאחר שאמש הורידה הנציבות האירופית את תחזית הצמיחה של הכלכלה הגדולה באירופה ל-1.1% ב-2019, לעומת 1.85 בתחזית הקודמת. העודף המסחרי של גרמניה הסתכם ב-19.4 מיליארד יורו - מעל תחזית האנליסטים לעודף של 18.5 מיליארד יורו.

09:00 - סערה בארה"ב: מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, חושף שהצהובון "נשיונל אינקוויירר" ניסה לסחוט אותו, כשהוא מאיים לפרסם תמונות עירום שלו ומידע על רומן שניהל, אם בזוס לא ייכנע לדרישתו ויורה ל"וושינגטון פוסט" שבבעלותו להפסיק לפרסם דיווחים על פעילות הצהובון וכן יפרסם הודעה אישית בנושא. באחד מהפוסטים האישיים והמרעישים ביותר שאי-פעם פורסמו על ידי מנכ"ל חברה בסדר גודל שכזה מגלה בזוס שאנשי AMI, החברה האם של נשיונל אינקוויירר, פנו אליו במכתב ובו פירטו שורה של תמונת סלפי עירום שלו ושל העיתונאית והמגישה זוכת האמי לורן סאנצ'ז, עמה ניהל ככל הנראה רומן, כשהם מאיימים במפורש לפרסם אותן אם לא יענה לדרישותיהם. AMI, שבשליטת המיליארדר דייוויד פקר, שמקורב נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, חתמה לאחרונה על הסכם חסינות עם משרד המשפטים של ארה"ב שקשור לפרקטיקת ה"לכוד וחסל" (Catch and Kill) של נשיונל אינקוויירר, במסגרתה הם איתרו אנשים שביקשו לחשוף מידע מביך על טראמפ במהלך קמפיין הבחירות, שילמו להם סכומים נכבדים בעבור זכויות הפרסום, ולאחר מכן פשוט קברו את המידע. 

08:45 - בבורסות באסיה נרשמת הבוקר מגמה שלילית, בהמשך לירידות אמש בוול סטריט. ברקע: פסימיות של המשקיעים לגבי האפשרות של השגת הסכם בין סין לארה"ב בנושא מלחמת הסחר. לארי קודלו, היועץ הכלכלי הבכיר של דונלד טראמפ, אמר אתמול כי קיים עדיין פער גדול בין הצדדים. לדבריו, "הנשיא הפגין אופטימיות בנוגע לאפשרות של הגעה להסכם עם בייג'ין, אבל אבל יש לנו עדיין מרחק גדול ללכת עד שנגיע לשם". טראמפ עצמו אמר הלילה כי לא ייפגש עם הנשיא הסיני שי ג'ינפינג לפני 2 במרץ - הדד ליין של "הפסקת האש" בעימות הסחר. כזכור, ממשל טראמפ הצהיר כי הוא עשוי להכפיל את המכסים על מוצרים סיניים בשווי כולל של 200 מיליארד דולר בתחילת מרץ, כך שכישלון המו"מ על הסכם סחר עלול להצית מחדש את העימות כבר בתחילת החודש הבא. עם זאת פקידים בבית הלבן אמרו ל-CNBC כי ההנחה הסבירה היא שהמכסים יישארו ברמתם הנוכחית של 10%.

 הבורסה בהונג קונג, שהיתה סגורה מרבית השבוע בשל ראש השנה הסינית , חזרה לפעילות ומאבדת 0.3%, כאשר ענקית האינטרנט הסינית טנסנט יורדת ב-1%. הבורסה בשנגחאי עדיין סגורה.

בטוקיו ירד מדד ניקיי ב-2%.

בורסת טוקיו, צילום: איי אף פי בורסת טוקיו | צילום: איי אף פי בורסת טוקיו, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות