אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההצעה החדשה של סרצ'לייט לרכישת בזק נמוכה אף מהקודמת צילום: עמית שעל

ההצעה החדשה של סרצ'לייט לרכישת בזק נמוכה אף מהקודמת

הקרן הציעה מחיר של 17.5 למניית בי-קום - הרעה ביחס להצעה הקודמת שעמדה על 20 שקל למניה; מחר צפויה להתכנס אסיפת מחזיקי אג"ח של אינטרנט זהב כדי לדון במצב החברה ולקבל החלטות כיצד לפעול

10.02.2019, 16:07 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

סרצ'לייט לא שיפרה מהותית את ההצעה שלה לרכישת בזק, כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט. מניית אינטרנט זהב צונחת ב-13% אחרי שהחברה פירסמה לפני שעה קלה (א') את תוצאות המו"מ שניהלו המנכ"ל דורון תורג'מן ומחזיקי האג"ח שלה עם ראשי קרן סרצ'לייט בניו יורק. 

קראו עוד בכלכליסט

סרצ'לייט לא שיפרה מהותית את הצעתה לרכישת 52% מניות בי-קום שבידי אינטרנט זהב - הצעה שעמדה על 387 מיליון שקל.  בי־קום עצמה מחזיקה ב־26% ממניות בזק, המקנים לה את השליטה בחברה.

בהצעה מחייבת חדשה שהעבירה ושתהיה בתוקף עד 21 בפברואר, נוקבת סרצ'לייט בשתי אופציות שהיא מציעה למחזיקי האג"ח תמורת 52% מניות ביקום. אופציה אחת היא מחיר של 17.5 שקל למניית בי-קום, כלומר לא רק שלא שיפור, אלא הרעה ביחס להצעה הקודמת שלה שעמדה על 20 שקל למניה. מדובר בתמורה של 330 מיליון שקל עבור המניות.

אופציה שנייה שהציעה סרצ'לייט היא תשלום של 17 שקל למניה ותשלום מותנה עתידי של 8 שקלים נוספים למניה, בכפוף לעלייה במחיר מניית ביקום בעתיד. מדובר בעלייה משמעותית במחיר המניה לשערים של 67-49 שקל למניה, בעוד שמניית בי-קום נסחרת כיום במחיר של כ-17 שקל, כך שקשה לקרוא להצעה אטרקטיבית, בטח שלא יחסית להצעה הקודמת.

אינטרנט זהב, שמחזיקה במניות אלה ויצאה למכרז למכירתן, הגיעה בינתיים לחדלות פירעון ובעקבות זאת מחזיקי האג"ח שלה הפכו לגורם הדומיננטי בהתנהלות החברה ובפרט הניסיון למכור את הנכס היחיד שלה - השליטה בבזק.

אותם מחזיקים הם כאמור אלה שדחו את ההצעה של סרצ'לייט, ששיקפה שמחיר מניה של 20 שקל לבי־קום והיתה מייצרת להם החזר של כ־530 מיליון שקל מהחוב, המורכב מהסכום שהיה מתקבל מהמכירה לצד כ־130 מיליון שקל שמצויים בקופת אינטרנט זהב.

לו היו מקבלים את הצעת סרצ'לייט, היה מדובר בתספורת של כ־25% על החוב כלפיהם, העומד על 730 מילין שקל. אלא שהמחזיקים החליטו לנסות לקבל החזר גבוה יותר. לשם כך, הם מנהלים את המשבר בשני קווים מקבילים. מצד אחד, הם מנסים להמשיך לקדם את מכירת בזק במחיר גבוה יותר, בין היתר באמצעות המשלחת לניו יורק.

 מחר צפויה להתכנס אסיפת מחזיקי אג"ח של אינטרנט זהב כדי לדון במצב החברה ולקבל החלטות כיצד לפעול. החברה שנשלטת עי הפועלים, דיסקונט והבינלאומי הפסיקה לשלם למחזיקים את חובם ומצויה בחדלות פרעון.

דורון תורג דורון תורג'מן | צילום: עמית שעל דורון תורג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות