אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה טרי ומוטי פרידמן משלימים את האקזיט של 90 מיליון שקל בתחנת הכוח צילום: אוראל כהן

משה טרי ומוטי פרידמן משלימים את האקזיט של 90 מיליון שקל בתחנת הכוח

טרי ופרידמן הסכימו לפני כחודש למכור את חלקם בתחנת הכוח בבאר טוביה לקרן נוי, אולם בעלי המניות הנוספים במיזם הפעילו את זכות הסירוב וירכשו את חלקם היחסי בנתח המניות; התחנה מוקמת בימים אלה וצפויה לספק 3.5% מצריכת החשמל במשק

10.02.2019, 15:26 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

משה טרי ומוטי פרידמן משלימים את האקזיט בתחנת הכוח בבאר טוביה. טרי, יו"ר רשות ני"ע בעבר, ופרידמן לשעבר יו"ר רשות החשמל, מוכרים את החלק שלהם (20%) במיזם תחנת הכוח שמוקמת בימים אלה ואמורה לספק כ-3.5% מצריכת החשמל במשק.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש שעבר דיווח כלכליסט כי טרי ופרידמן קיימו מגעים עם אחת השותפות במיזם, קרן נוי, לרכישת חלקם. כחלק מאותו הסכם, הועמדה זכות סירוב לבעלי המניות האחרים בתחנה. בעלי המניות מימשו את זכות הסירוב, שמשמעותה מתן אפשרות לכלל השותפים לקנות את ההחזקות של טרי ופרידמן, ולא רק לקרן נוי.

       

מימין: משה טרי ומוטי פרידמן, צילום: אוראל כהן, מיכאל קרמר מימין: משה טרי ומוטי פרידמן | צילום: אוראל כהן, מיכאל קרמר מימין: משה טרי ומוטי פרידמן, צילום: אוראל כהן, מיכאל קרמר

            

היום (א') הודיעה אחת השותפות במיזם, ג'יי.פי גלובל פאוור, כי היא ויתר השותפים בתחנת הכוח ירכשו את חלקם של טרי ופרידמן ב-28 מיליון שקל. כמו כן, חברת IPM המוחזקת ב-51% על ידי ג'יי.פי גלובל פאוור, תפרע הלוואות בסכום של 18.75 מיליון שקל לטובת טרי ופרידמן, שהיקפן הכולל עומד על 59.2 מיליון שקל.

בסיכומו של דבר, טרי ופרידמן משלימים את האקזיט שלהם עם תשלום של כ-87.2 מיליון שקל שכולל את התשלום על המניות ועל סילוק כלל יתרת ההלוואות על ידי כלל השותפים השונים במיזם.

טרי ופרידמן מחזיקים כיום יחד ב-20% ממניות של חברה בשם טריפל-מ, המחזיקה ב-84% ממניות תחנת הכוח שמוקמת שצפויה לייצר כ-450 מגה-וואט. אם כל בעלי המניות בטריפל-מ ויתר בעלי המניות ב-IPM יממשו את חלקם היחסי בממכר, יעמוד חלקה של ג'יי.פי. גלובל פאוור עצמה (בשרשור) על כ-6.25% מהון המניות של טריפל-מ. יתר בעלי המניות בטריפל-מ הם חברת IPMH, שמחזיקה 51% מהקבוצה, אלון רבוע כחול ויצחק מירילשווילי שמחזיקים כל אחד ב-14.5%.

השותפים הנוספים ב-IPM הם לאומי פרטנרס (20%) וקרן נוי (20%). ג'יי.פי גלובל פאוור נוסדה בשנת 1999 על ידי ניסן ודנה כספי ופועלת כיזמית בתחום ייצור החשמל משנת 2001. החברה מוחזקת בשליטה משותפת של משפחת כספי וקבוצת פטרולגז (אהוד בן ש"ך). גלובל פאוור מתמחה וממוקדת בתחום תחנות כח מונעות גז טבעי או ביו-גז (אנרגיה מתחדשת). החברה מחזיקה ומפתחת צבר תחנות כוח משמעותי ומפוזר, אשר שבע מתוכן זמינות להקמה, בהיקף של כ-54 מגה-וואט ובהיקף השקעה של כ-221 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות