אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: מחזיקי אינטרנט זהב לא ימכרו, ויבקשו את השליטה בבזק צילום: עמית שעל

מסתמן: מחזיקי אינטרנט זהב לא ימכרו, ויבקשו את השליטה בבזק

נראה שביקום תרד מהמדף עקב ההצעה הנמוכה שקיבלו נציגי אינטרנט זהב מקרן סרצ'לייט, והסיכוי הקלוש שתאושר באסיפת בעלי המניות

11.02.2019, 08:36 | גולן חזני

מבוכה למחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, שלהם חייבת החברה 730 מיליון שקל, ולבעלי המניות בחברה. משלחת של החברה ונציג מחזיקי האג"ח יצאה לניו יורק כדי להיפגש עם קרן סרצ'לייט - המועמדת היחידה שנותרה לרכישת השליטה בבזק - ולקבל הצעה מחייבת לרכישתה. ואולם ההצעה המחייבת ירדה ב־12.5%. המשלחת, שכללה את מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן, ואת נציגי מחזיקי האג"ח אדוארד קלר ועו"ד עדי פיגל, שבה אתמול לארץ.  

קראו עוד בכלכליסט

גורם בשוק אמר אתמול כי "ההצעה היא בעלת סיכוי נמוך". כעת מסתמן שביקום תרד מהמדף, ומחזיקי האג"ח יבקשו לקחת לידיהם את השליטה בבזק, משום שעוד ועוד קולות מבין מחזיקי האג"ח סבורים שיש לקחת לידיהם את מניות ביקום, ועמם את השליטה בבזק. לדעתם יש להמתין להתאוששות חברת התקשורת ורק אז לנסות למכור שוב את השליטה. המשמעות היא שהמחזיקים יצביעו על פנייה לבית המשפט ולמשרד התקשורת לקבלת היתר השליטה, ובמידה שהבנקים מחליטים שלא להזרים כסף - גם למנות דירקטוריון מטעמם.

ההצעה הקודמת של הקרן נקבה במחיר של 20 שקל למניה, ואילו ההצעה החדשה נקבה במחיר של 17.5 שקל למניה. כלומר סרצ'לייט מציעה 338 מיליון שקל עבור 52% ממניות ביקום שמחזיקה אינטרנט זהב. ביקום מחזיקה ב־26% ממניות בזק ובהיתר השליטה בחברה.

מחזיקי האג"ח הם שיזמו את הפגישה עם סרצ'לייט, וביקשו הצעה חדשה שתכלול גם השתתפות בעלייה עתידית במניית ביקום. האופציה השנייה בהצעת סרצ'לייט כוללת אפסייד כזה, אך במחירים שנראים כיום דמיוניים. במקרה שהתסריט האופטימי יקרה, יקבלו המחזיקים 490 מיליון שקל, ובנוסף 137 מיליון שקל מקופת החברה, והתספורת תהיה 20% מהחוב. במקרה של תסריט פסימי וללא עלייה במחיר המניה, מדובר בתספורת של כ־40%.

בהצעה דורשת סרצ'לייט כמה תנאים מתלים, בהם מינוי שלושה דירקטורים מטעמה בבזק. שלמה רודב יישאר דירקטור מטעם ביקום, וכנראה ימשיך לכהן כיו"ר. כמו כן, דורשים אנשי סרצ'לייט רוב בדירקטוריון ביקום כדי שיוכלו להחליף את עמי בר לב ודורון תורג'מן בדירקטוריון בזק.

בסרצ'לייט הסבירו אתמול לחלק מהמחזיקים שהנציגות הגיעה להסכמות וניסחה את ההצעה המחייבת עמה, כך שמדובר בהצעה שאינה חד צדדית. בנוסף, טוענים בסרצ'לייט כי בניכוי המזומן שבקופת אינטרנט זהב (143 מיליון שקל), מחיר מניית ביקום הוא 10 שקלים בלבד, כך שהמזומן שמשלמת סרצ'לייט הוא כ־70% אפסייד על מחיר החוב. תנאי מתלה נוסף לעסקה הוא יתרות נזילות של 422 מיליון שקל בביקום אחרי פירעון קרן לאג"ח ב' במארס.

מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן | צילום: עמית שעל מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות