אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריורטק מוכרת לחברה מטייוואן 20.5% מקמטק ב-74 מיליון דולר צילום: גיל נחושתן

פריורטק מוכרת לחברה מטייוואן 20.5% מקמטק ב-74 מיליון דולר

הרוכשת היא חברת כרומה - העסקה נעשית לפי שווי של 9.5 דולר למניית קמטק, פרמיה של 29% על מחיר הנעילה בשישי בנאסד"ק; פריורטק שתרד להחזקה של 24% בקמטק חתמה עם כרומה על הסכם הצבעה משותפת באסיפות

11.02.2019, 11:52 | מיקי גרינפלד

פריורטק  מוכרת כמחצית מהחזקותיה בקמטק - החברה הדואלית העוסקת בפיתוח,ייצור ושיווק מערכות לשיפור וייעול תעשיית המוליכים למחצה: פריורטק מודיעה היום לבורסה (ב') על חתימת הסכם עם החברה הטיוואנית כרומה (Chroma Ate) למכירת נתח של 20.5% מקמטק.  

קראו עוד בכלכליסט

כרומה תרכוש בעסקת מזומן 6,117,440 מניות קמטק מידי פריורטק, תמורת 58.1 מיליון דולר (שיוזרמו לקופת פריורטק) ועוד 1,700,000 מיליון מניות שיונפקו על ידי קמטק תמורת 16.2 מיליון דולר (שיוזרמו לקופת קמטק). סכום התמורה הכולל יעמוד על 74.3 מיליון דולר. כך למעשה, כרומה רוכשת 15% ממניות פריורטק בקמטק ועוד 5% מהמניות שתנפיק קמטק.

העסקה מתבצעת לפי מחיר של 9.50 דולר למניית קמטק, פרמיה של 28.7% על מחיר המניה בנעילה בנאסד"ק בשישי (7.38 דולר). לאחר השלמת ההסכם תרד ההחזקה של פריורטק בקמטק מ-42.3% ל-24% (בשל המכירה והדילול) וכרומה תחזיק ב-20.5% כאמור. קמטק נסחרת בנאסד"ק בשווי של 269 מיליון דולר לאחר שטיפסה ב-18.7% בשנה האחרונה - מתחילת 2019 עלתה המניה ב-9%.

כרומה היא חברה גדולה הנסחרת בטאיוואן בשווי של 1.7 מיליארד דולר, ועוסקת בתחום האלקטרוניקה, לרבות בדיקות חשמליות. המו"מ בינה לבין פריורטק החל לפני חודשים אחדים, ביזמת כרומה. פריורטק וקמטק יוצגו בעסקה על ידי פירמת עו"ד שבלת ושות'. את הרוכשת ייצגו משרד עוה"ד משנחאי ג'ונס דיי ומשרד ארדינסט בן נתן טולידאנו בישראל. 

במסגרת ההסכם חתמו פריורטק וכרומה על הסכם בעלי מניות, שקובע בין היתר ששתי החברות יצביעו יחד בכל הצבעה שתגיע לאסיפת בעלי המניות. כמו כן, כרומה תקבל 2 מושבים בדירקטוריון קמטק ופריורטק לשלושה מושבים - 2 הדח"צים בקמטק יישארו בתפקידם. עוד הוסכם שכרומה תקבל מקמטק רישיון לשימוש באחד הסנסורים שהיא מייצרת, לא מתחום המוליכים - הסדר זה פותח פתח לרווח אפשרי של קמטק מתמלוגים על המוצר בעתיד. תקבל זכויות על הטכנולוגיה של קמטק. 

פריורטק נשלטת על ידי דבוקת שליטה בהובלת רפי עמית היו"ר, יותם שטרן ודוד קישון - מנכ"ל החברה הוא יותם שטרן - עמית מכהן גם כמנכ"ל קמטק (לצד קמטק מחזיקה פריורטק בחברות פי.סי.בי ואמיטק). הפניקס הוא המוסדי עם בעל המניות הגבוה ביותר, עם נתח של כ-13% בפריורטק. המוסדי בעל המניות הגבוה ביותר בקמטק הוא ילין לפידות, עם החזקה של כ-8%.

רפי עמית יו"ר פריורטק ומנכ"ל קמטק , צילום: גיל  נחושתן רפי עמית יו"ר פריורטק ומנכ"ל קמטק | צילום: גיל נחושתן רפי עמית יו"ר פריורטק ומנכ"ל קמטק , צילום: גיל  נחושתן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות