אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה מתכננת חוק שינתק את האינטרנט שלה מהעולם צילום: שאטרסטוק

רוסיה מתכננת חוק שינתק את האינטרנט שלה מהעולם

העברת החוק מותנית בניסוי שבמסגרתו הפרדת תעבורת הרשת הרוסית מזו העולמית. הרעיון הוא לשמור את כל מערך התעבורה, שרתים, אתרים, DNS ומאגרי מידע בתוך גבולות המדינה

11.02.2019, 12:31 | עומר כביר
הרשויות וספקיות האינטרנט ברוסיה מתכננות לנתק את המדינה מהאינטרנט הגלובלי, במסגרת ניסוי להפרדת תעבורת האינטרנט בין גולשים ברוסיה מתעבורת הרשת הכללית – כך מדווח היום (ב') אתר ZDNet, על סמך דיווח של סוכנות הידיעות הרוסית RosBiznesKonsalting (RBK).

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק, שהוגשה לפרלמנט בדצמבר האחרון, לא עוסקת ביצירת רשת נפרדת לרוסיה, אלא באמצעים שנועדו לוודא שכאשר גולש מקומי מתקשר עם גולש או אתר רוסי, התעבורה מתבצעת כולה בתוך רוסיה ולא יוצאת לשרתים בחו"ל וחוזרת מהם. זאת, לפי ההצעה, על מנת להבטיח את עצמאות תעבורת האינטרנט ברוסיה במקרה של ניסיון התערבות מבחוץ.

גלישה של רוסים לאתרים רוסיים תתבצע בתוך המדינה, צילום: שאטרסטוק גלישה של רוסים לאתרים רוסיים תתבצע בתוך המדינה | צילום: שאטרסטוק גלישה של רוסים לאתרים רוסיים תתבצע בתוך המדינה, צילום: שאטרסטוק

במסגרת הצעת החוק, ספקיות אינטרנט ברוסיה יחוייבו להתקין "אמצעים טכניים", שינתבו את כל תעבורת האינטרנט במדינה לנקודת תמסורת שאושרו על ידי רגולטור הטלקום המקומי, Roskomnazor. ניתוב זה יאפשר לרגולטור לבחון את את התעבורה, על מנת לחסום תוכן אסור ולוודא שתעבורה בין משתמשים רוסים נשארת בשרתים בתוך המדינה.

תאריך לניסוי טרם נקבע, אך הוא צפוי להתבצע לפני ה-1 באפריל – המועד האחרון להגשת תיקונים להצעת החוק. לפי הדיווח ב-RBK, ספקיות האינטרנט ברוסיה מסכימות עם מטרות החוק, אך חלוקות על יישום האמצעים הטכניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
איטרנט
ההגנה הכי טובה זו לנתק את המדינה מרשת אינטרנט . הנזקים של מלחמת סייבר והוצאות ההגנה מפני תקיפות סייבר עלויותם גבוהה מאוד וזה בור ללא תחתית ,הוצאה כספית הניתנת לחסוך ולהפנותה לטובת המדינה ואזרחיה. הרוסים לומדים מסין וצפון קוריאה ,הכלכלה של סין וצפון קוריאה לא ניזוקה אלא להיפך סין פורחת ואף שואבת מידע חד כיווני לטובתה . קרוב לודאי מדינות רבות יגיעו למסקנה זו לאור התועלת הרבה שיש בצעד זה.
יצק  |  16.02.19
2.
צנזורה ללא גבולות
הזוי ועצוב. מרחם על גולשים הרוסיים ובאופן כללי על תושבי רוסיה. זה הזמן לברוח. חוק הבא יהיה לנתק את רוסיה פיזית משאר העולם. יבנו את המסך הברזל המוחשי על כל הגבולות כדי ששום גרגיר אבק לא ייכנס ולא ייצא ללא ידיעת פוטין. המצב שבן אדם מרכז בידיו כל כך הרבה כח ואי אפשר להחליף אותו - פשוט הזוי. לא סתם יש מגבלה על 2 קדנציות לנשיא ארצות הברית.
רוסי לשעבר  |  11.02.19