אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונגריה: אמהות עם ארבעה ילדים ומעלה יזכו לפטור מתשלום מס הכנסה צילום: שאטרסטוק

הונגריה: אמהות עם ארבעה ילדים ומעלה יזכו לפטור מתשלום מס הכנסה

במסגרת הצעדים שהציג ראש הממשלה לעידוד הילודה, זוגות צעירים יוכלו לקבל הלוואות ללא ריבית בגובה של 36 אלף דולר שיבוטלו לאחר שיילדו 3 ילדים

11.02.2019, 13:37 | שירות כלכליסט
נשים בהונגריה עם ארבעה ילדים ומעלה יזכו לפטור לכל החיים מתשלום מס הכנסה, כך לפי תוכניתו של ראש הממשלה ויקטור אורבן לעידוד הילודה. לדבריו, בצורה זו יוכלו להגן על עתידה של הונגריה מבלי להיות תלויים בהגירה.

קראו עוד בכלכליסט

האוכלוסייה בהונגריה מתכווצת ב-32 אלף נפשות בשנה, ושיעור הילודה במדינה עומד על 1.45 ילדים לכל אישה, נמוך מהממוצע באיחוד האירופי של 1.58. במסגרת הצעדים שהציג ראש הממשלה, זוגות צעירים יוכלו לקבל הלוואות ללא ריבית בגובה של עד 10 מיליון פורינט (36 אלף דולר) שיבוטלו לאחר שיילדו 3 ילדים.

 ויקטור אורבן ראש ממשלת הונגריה, צילום: אי פי איי ויקטור אורבן ראש ממשלת הונגריה | צילום: אי פי איי  ויקטור אורבן ראש ממשלת הונגריה, צילום: אי פי איי

אורבן טען כי "עבור המערב" התשובה לירידה בשיעור הילודה היא הגירה, "על כל ילד שחסר נכנס אחד חדש ואז המספרים מסתדרים", אמר בנאום מצב האומה שלו ביום ראשון. "ההונגרים חושבים אחרת. אנחנו לא זקוקים למספרים. אנחנו זקוקים לילדים הונגריים. הגירה מבחינתו היא כניעה".

בזמן הנאום נערכו ברחבי בודפשט הבירה הפגנות נגד מדיניות הממשלה. כ-2,000 אנשים נאספו מחוץ למשרד שלו בעוד שאחרים חסמו את אחד הגשרים המרכזיים החוצים את נהר הדנובה. בכל זאת, בתוך הפרלמנט זכה אורבן לתשואות כשהציג את תוכנית 7 השלבים שלו לעידוד הילודה. שאר הצעדים כוללים בין השאר, התחייבות להקים 21 אלף פעוטונים בשלוש השנים הקרובות, הוספת 2.5 מיליארד דולר לתקציב הבריאות, סובסידיות למימון רכישת בתים וסיוע של המדינה לרוכשים מכוניות עם 7 מושבים.

שיעור הילודה הגבוה ביותר בקרב מדינות האיחוד האירופי הוא בצרפת ועומד על 1.96 ילדים בממוצע לכל אישה. בספרד השיעור הנמוך ביותר של 1.33. ניז'ר במערב אפריקה היא המדינה עם שיעור הילודה הגבוה ביותר בעולם - 7.24 ילדים לכל אישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
תגובה ל 1
אם יעשו פה דברים כאלה - המדינה תפשוט רגל. יהודים זה עם חכם וגם לא אוהבים להיות פראיירים. לכן בהינתן הטבה כזאת - היא תנוצל גם בדרכים הכי לא שגרתיות שממשלה בכלל לא חשבה עליהם. כי אף אחד לא ירצה להיות פראיר ולוותר על המתנה הפוטנציאלית. פתאום תראה מלא אמהות מנכליות ובעלות משכורות בשמיים (כאשר מי שבפועל יעבוד זה יהיה בעלה, אבל לא בצורה שמדינה תוכל לגלות). תכלס החוק הזה די ידחוף את הפמיניזם כי למשפחה כבר יהיה יותר משתלם לעשות וי של 4 ילדים ואז שהאישה תתקדם בקריירה (ומשכורת) כמה שיותר מהר וללא תשלום מס אפילו על חשבון זמן עם הילדים. כאשר הגבר שישלם מלא מס לא ירגיש מוטיבציה להגדיל את המשכורת כי גם ככה נוגסים ממנה. לדעתי הפתור ממס צריך להיות ברמת משפחה כדי לא ליצור עיוותים וצורך בקומבינות. שגם בעל וגם אישה שיש להם 4 ילדים יקבלו פתור מחצי כמות המס.
שי  |  12.02.19