אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבלנים יוכלו למכור למדינה דירות שנותרו במחיר למשתכן - לטובת דיור ציבורי צילום: זהר שחר

קבלנים יוכלו למכור למדינה דירות שנותרו במחיר למשתכן - לטובת דיור ציבורי

מדובר בדירות שעברו כבר את כל שלבי ההגרלות, ושלא נמצאו להן קונים. המדינה תוכל לפנות ליזמים, והרכישה תתבצע במחיר שייקבע ביניהם. יישום הההחלטה יחל בכרמיאל ובקרית ביאליק, ובמשרד הבינוי והשיכון צופים כי תביא לתוספת של עשרות דירות

11.02.2019, 16:35 | בילי פרנקל
קבלנים שנותרו עם דירות לא מכורות בפרויקטים של מחיר למשתכן, יוכלו למכור אותן למדינה לטובת הגדלת מלאי הדירות של הדיור הציבורי. כך קובעת החלטה שאושרה בשבוע שעבר, בוועדה לתכנון ופיתוח (ות"פ) ושנכנסה היום (ב') לתוקף. במשרד הבינוי והשיכון, שיזם את השינוי, צופים כי ההחלטה תביא לתוספת של עשרות של דירות, ותיושם לראשונה בכרמיאל ובקרית ביאליק.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהחלטה שאושרה לפני כחודשיים במועצת מקרקעי ישראל, לפיה המדינה תוכל לפנות ליזמים במטרה לרכוש דירות עבור מלאי הדיור הציבורי, בפרויקטים של תוכנית הוזלת הדירות הממשלתית, שנמצאים בשלב המכירה ושעברו כבר את כל שלבי ההגרלות, מבלי שנמצאו להם קונים. הרכישה תתבצע במחיר שייקבע בין המדינה ליזם, ולא יותר מהמחיר למ"ר שנקבע במכרז.

שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון

עוד נקבע, כי אנשי המשרד יבחנו קודם לרכישה את התאמת מאפייני הדירה לרשימת הצרכים ברכש הדירות, וכי תהיה אפשרות לביצוע התאמות לנכים רתוקים שהם זכאי הדיור הציבורי, לפי סיכום מראש מול היזם. במקומות עם מספר דירות העונות למאפיינים, שמוצעות על ידי שני יזמים או יותר, המשרד יבצע הליך תחרותי סגור ביניהם, במסגרתו ייבחנו בין השאר מועד המסירה הצפוי של הדירות והמחיר המוצע.

בדיון שנערך בוות"פ אושרה הצעה נוספת של המשרד, שנועדה להקל על יזמים שנותרו עם דירות לא מכורות בפרויקטים של מחיר למשתכן. לפי ההחלטה, במקרים שבהם עברה שנה מיום ביצוע ההגרלה הראשונה יוכלו יזמים שנותרו עם פחות מ-15% מהדירות או 8 מהדירות, לבקש לדלג על הגרלות ההמשך. כלומר, היזימים הללו יוכלו לעבור לשלב המכירה ללא הגרלה, כך שיוכל למכור את הדירות שנותרו להם באופן עצמאי לזכאי התוכנית.

שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, מסרה כי "ההחלטות שמוביל משרד הבינוי והשיכון מהוות תמהיל נדיר של סיוע לאוכלסייה המוחלשת של דיירי הדיור הציבורי, יחד עם קידום נוסף לתכנית הדגל מחיר למשתכן לזוגות צעירים חסרי דירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
בואו לא נסחף
אני בטוחה שהדירות במכרז שהיה בגליל ים או רעננה יימכרו יפה למרות שהן דירות "מחיר למשתכן" ולא משנה אם יש או אין בהן דיור ציבורי. השאלה שצריכה להישאל, למה שהמדינה תקנה דירות 6 חדרים עבור דיור ציבורי - אחרי הכל זה מה שנשאר אחרי המכרז. ובאופן כללי, ממה שראיתי, השכונות של המחיר למשתכן יפות מאוד ומטופחות, אחרי 5 שנים, הן יעשו יופי של כסף. לדוגמא המכרז ביבנה, נמצא בשכונה מאוד מבוקשת, דירה שם תיחטף לפני דירה זהה בשכונות הישנות
יונית  |  12.02.19
7.
שרת הבינוי והשיכון? לא בטוח. שרת הקבלנים? רוב הסיכויים.
בישראל הקפיטליזם עובד עבור האזרח אבל לא עבור בעלי ההון, שכן הממשלה מחלצת את הקבלנים כאשר קשה להם. אם רוצים לקנות דירות להשכרה (רעיון גרוע לדעתי) צריך לקנות אותם בזול, לאחר ירידת מחירי הדירות הצפויה, ולא עכשיו כאשר המחירים בשיא.
אבטליון  |  12.02.19
לכל התגובות