אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת האיתור אישרה פעמיים - ודירקטוריון קק"ל צפוי לאשר את מינויו של מנהל חטיבת החינוך צילום: ששון תירם

ועדת האיתור אישרה פעמיים - ודירקטוריון קק"ל צפוי לאשר את מינויו של מנהל חטיבת החינוך

בשבוע שעבר קיימה הוועדה דיון מחדש במינויו של שר-שלום ג'רבי - המזוהה עם מפלגת הבית היהודי - לתפקיד; זאת, משום שג'רבי לא חשף בתחילה את העובדה שבג"ץ פסל את מינויו לתפקיד מנכ"ל משרד המדע והטכנולוגיה בשנת 2009 בשל זיקתו הפוליטית ליו"ר הבית היהודי ושר המדע והטכנולוגיה דאז, דניאל הרשקוביץ

11.02.2019, 18:28 | שחר אילן

דירקטוריון קק"ל צפוי לאשר מחר (ג') את מינויו של מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי לשעבר, שר-שלום ג'רבי, המזוהה עם מפלגת הבית היהודי, לתפקיד מנהל חטיבת החינוך של הקרן.

קראו עוד בכלכליסט

שר-שלום ג שר-שלום ג'רבי | צילום: בשמת איבי שר-שלום ג

בשבוע שעבר קיימה ועדת האיתור לתפקיד דיון מחדש במינוי, לאחר שהתגלה שג'רבי לא דיווח על כך שבג"ץ פסל את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל המשרד למדע וטכנולוגיה בשל זיקה פוליטית, לפני תשע שנים. הוועדה שבה ואישרה את המינוי.

ג'רבי בן ה-50 כיהן בין השנים 2005 ו-2009 כמזכ"ל המפד"ל והבית היהודי. ב-2009 מונה על ידי יו"ר הבית היהודי ושר המדע והטכנולוגיה דאז, דניאל הרשקוביץ, למנכ"ל המשרד. בג"ץ פסל את המינוי לאחר שקבע שאין לג'רבי מומחיות ייחודית לתפקיד שמצדיקה מינוי של אדם עם זיקה פוליטית כה קרובה לשר. לאחר מכן מונה לתפקיד מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי, שהייתה חלק מהמשרד. בשל המספר הגבוה של בנות דתיות המתנדבות לשירות הלאומי, מפלגת הבית היהודי מקפידה לשמור את הרשות צמודה למשרדיה.

ג'רבי נבחר לאחרונה לתפקיד מנהל חטיבת החינוך של קק"ל. הוא נחשב למועמדו לתפקיד של סגן יו"ר קק"ל, שלמה דרעי מש"ס, האחראי על החטיבה. המינוי צפוי להגיע מחר לאישור הדירקטוריון. היועץ המשפטי של דירקטוריון קק"ל, ספי אלון, הצביע לאחר שוועדת האיתור קיבלה את החלטתה על העובדה שבג"ץ פסל את מינויו של ג'רבי בעבר, והוא לא דיווח על כך לוועדת האיתור. על רקע זה התכנסה הועדה לדון בנושא מחדש בשבוע שעבר, ושבה ואישרה את המינוי.

בעיה נוספת יוצר חששם של נציגי התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית בקק"ל, מפני מנהל חטיבה אורתודוכסי. הנציגים צפויים להביע הסתייגויות מהמינוי בישיבת הדירקטוריון, אך הדבר לא ימנע את אישורו. יצויין כי בשנת 2016, במהלך כהונתו של ג'רבי ברשות השירות הלאומי, התפוצצה הפרשה בה נחשדו חמש עמותות המפעילות את מתנדבי השירות הלאומי בכך שהונו את המדינה באמצעות דיווחים כפולים בהיקף של מיליוני שקלים.

ג'רבי אמר בתגובה: "לא הסתרתי שהייתי פוליטיקאי, אבל לא חשבתי שהחלטת בג"ץ רלבנטית. שמונה שנים הייתי מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי בהצלחה גדולה מאוד". בתגובה לחששות שלא ינהג באופן פלורליסטי, אמר ג'רבי שהיה זה הוא שפתח דירות מיוחדות למתנדבות טרנסג'נדריות בשירות הלאומי. כן הגדיל את מספר המתנדבים הערבים מ-800 ל-4,500.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות