אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "לא אלך לממשלה עם גנץ, ארכיב ממשלת ימין" צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו: "לא אלך לממשלה עם גנץ, ארכיב ממשלת ימין"

ראש הממשלה קרא בפגישה עם מובילי דעת קהל בציונות הדתית לאיחוד במפלגות הימין, כולל עוצמה לישראל - זאת על מנת "להציל 6-7 מנדטים לגוש הימין"

11.02.2019, 20:12 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז הערב (ב') כי לא ילך לממשלה עם בני גנץ, העומד בראש מפלגת "חוסן לישראל". לדבריו, "אני ארכיב קודם כל את הקואליציה הזאת - ממשלת ליכוד לאומית, ממשלת ימין".

קראו עוד בכלכליסט

רה"מ נתניהו, צילום: גדי קבלו רה"מ נתניהו | צילום: גדי קבלו רה"מ נתניהו, צילום: גדי קבלו

בפגישה שנערכה בירושלים עם מובילי דעה בציונות הדתית קרא נתניהו לאיחוד במפלגות הימין ואמר כי "הבית היהודי, עוצמה לישראל, אלי ישי, האיחוד הלאומי - חייבים להתאחד על מנת להציל 6-7 מנדטים לגוש הימין. אסור לאבד את הקולות האלה כי בסוף זה או ממשלת שמאל או ממשלת ימין. הפיצול בימין יביא בהכרח להפסד בבחירות. לכן אני פונה אליכם ולכן אני מקיים שיחות טלפון ופגישות עם כל ראשי המפלגות הללו כדי להתאחד ולהתחבר. אף אחד מהם לא עובר את אחוז החסימה. חיבור של אחד מהם עם הליכוד לא מוסיף מנדטים בסקרים שלנו ולכן זה לא משיג את המטרה". הבית היהודי והאיחוד הלאומי דנים בימים אלה בריצה משותפת.

יש לציין כי גנץ המתמודד על ראשות הממשלה לא פסל הצטרפות לממשלת נתניהו אם תוקם לאחר הבחירות ועד להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה. מטעם מפלגתו נמסר בתגובה לדברים כי "נקים ממשלה ציונית של תקווה ואחדות שתחליף את נתניהו". 

בעוד 10 ימים תיסגר בוועדת הבחירות המרכזית רשימת המפלגות המתמודדות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות