אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ הורה על הקמת יוזמת AI אמריקאית שתתחרה בהובלה הסינית בתחום צילום: בלומברג

טראמפ הורה על הקמת יוזמת AI אמריקאית שתתחרה בהובלה הסינית בתחום

נשיא ארה"ב חתם על צו נשיאותי שמגדיר את מדיניות הבינה המלאכותית של ארה"ב לעתיד הקרוב. היוזמה תתמקד ב-5 תחומים: מו''פ, משאבים, תקינה, כוח אדם וקשרים בינלאומיים

12.02.2019, 11:43 | עומר כביר
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, חתם אתמול על צו נשיאותי שמורה על הקמת יוזמת בינה מלאכותית (AI) אמריקאית, שנועדה בין השאר לשפר את יכולות המדינה בתחום ולסייע לאנשים שאיבדו את מקום עבודתם בגלל אוטומציה.

קראו עוד בכלכליסט

"שמירה על מעמדה המוביל של ארה"ב בתחום ה-AI דורש מאמץ מרוכז לקידום הישגים טכנולוגיים וחדשניים", נכתב בצו. "זאת, תוך הגנה על הטכנולוגיה, הכלכלה, הביטחון הלאומי וזכויות האזרח של ארה"ב, על ערכים אמריקאיים, הגברת שיתוף הפעולה הבינלאומי בתעשייה ועם בעלי ברית זרים".

ארה"ב מתכוננת לעתיד של בינה מלאכותית, צילום: שאטרסטוק ארה"ב מתכוננת לעתיד של בינה מלאכותית | צילום: שאטרסטוק ארה"ב מתכוננת לעתיד של בינה מלאכותית, צילום: שאטרסטוק

היוזמה שמקים הצו, American AI Initiative, תתמקד בחמישה תחומים. הראשון – מו"פ, כאשר סוכנויות פדרלות יתבקשו לתעדף השקעה בבינה מלאכותית בהקצאת התקציבים שלהם. השני הוא משאבים, כאשר הצו קובע שחוקרי AI יקבלו גישה למידע, אלגוריתמים ואמצעי מחשוב פדרליים. בתחום התקינה אומר הצו שמשרד מדיניות המדע והטכנולוגיה של הבית הלבן יפעל בשיתוף עם המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST) ליצירת מערכת AI אמינה, חסונה ומאובטחת.

תחום חשוב נוסף הוא הכשרת עובדים: סוכנויות פדרליות יכינו אנשים לשינויים שבינה מלאכותית תיצור בשוק העבודה, ובראשם אוטומציה, באמצעות סדנאות, התמחויות ותוכניות הכשרה ואימון. התחום החמישי הוא קשרים בינלאומיים, כאשר הצו מורה שארה"ב תשתף פעולה עם מדינות אחרות בתחום ה-AI, אך תוך הבטחה שהטכנולוגיה תפותח באופן שתואם את הערכים ואת האינטרסים של ארה"ב.

"זה טוב שממשלת ארה"ב מתמקדת בבינה מלאכותית", אמר ל-Cnet סגן נשיא מכון המדיניות Center for Data Innovation, דניאל קסטרו. "חברות אמריקאיות אימצו את ה-AI ומתקדמות מהר, אבל סין כבר עברה את ארה"ב בכמה מדדים שקשורים לבינה מלאכותית. למשל, מאז 2014 היא מפרסמת יותר מאמרי מחקר מארה"ב. בנוסף, ממשלת ארה"ב יכולה לזכות להטבות מבינה מלאכותית, לספק מידע חיוני למערכות אימון AI ולסייע לאנשים שעלולים לאבד את עבודתם בגלל אוטומציה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות