אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסייבר אקסוניוס גייסה 13 מיליון דולר בהובלת קרן בסמר צילום: אבישי פינקלשטיין

חברת הסייבר אקסוניוס גייסה 13 מיליון דולר בהובלת קרן בסמר

החברה מפתחת פתרון שמאפשר לזהות את כל המכשירים ברשת הארגונית מרחוק. יתרון הפתרון של החברה בכך שאין צורך ברכיב מקומי בכל מכשיר מנוטר כדי להגן עליו

12.02.2019, 14:01 | מאיר אורבך

חברת הסייבר הישראלית אקסוניוס, המספקת פלטפורמה לניהול ואבטחת מכשירים המחוברים לרשת הארגונית, גייסה 13 מילון דולר בסבב גיוס ראשון, בהובלת קרן ההון סיכון בסמר ונצ'ר פרטנרס. בסבב השתתפו גם המשקיעות הנוכחיות YL Ventures, ורטקס, WTI ו-Emerge. מימון זה יאפשר לאקסוניוס לפתח את המוצר, להרחיב את פעילותה ולהגדיל את בסיס הלקוחות.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך, אקסוניוס הודיעה גם על הצטרפותו של עמית קרפ, שותף בבסמר ונצ'ר פרטנרס, למועצת המנהלים שלה. החברה גייסה עד כה, כולל הגיוס הנוכחי, 17 מיליון דולר. מייסדי החברה הם הם: דין זיסמן המנכ"ל , עופרי שור סמנכ"ל ומור אבידור ברטוב סמנכ"ל טכנולוגיה. החברה מעסיקה כ-20 עובדים בתל אביב ובניו יורק ובוסטון.

יואב לייטרסדורף, YL ונצ יואב לייטרסדורף, YL ונצ'רס | צילום: יובל חן יואב לייטרסדורף, YL ונצ

הפלטפורמה של אקסוניוס מאפשרת נראות מלאה על כל מכשיר ברשת הארגונית כולל מחשבים ניידים ונייחים, שרתים בענן, טלפונים ניידים, IoT ועוד, ומזהה האם המכשירים הללו עומדים במדיניות אבטחת המידע של הארגון. בניגוד לכלים הקיימים לניהול, שליטה ואבטחת מידע של מכשירים המחוברים לרשת הארגונית, NAC או CMDB, הפלטפורמה של אקסוניוס לא דורשת התקנת של רכיב מקומי על כל מכשיר קצה, וניתן לפרוס אותה ולהתחיל להשתמש בה בתוך פחות משעה.

"יכולת הניהול והשליטה במכשירים המחוברים לרשת הארגונית היא צורך בסיסי עבור צוותי אבטחת מידע הנדרשים להתמודד עם איומי אבטחת מידע באופן יומיומי" ציין דין זיסמן, מייסד שותף ומנכ"ל אקסוניוס. "תפקידו של צוות אבטחת מידע קשה דיו ובכל זאת, הצוותים הללו עדיין מבזבזים זמן רב בניסיון להבין אילו נכסים ומכשירים קיימים בפועל ברשתות שלהם והאם הם עומדים במדיניות אבטחת המידע של הארגון. ההשקעה הנוכחית תאפשר לנו לפתח את הטכנולוגיה שלנו ולסייע לארגונים לנהל ולאבטח בצורה מלאה את כל המכשירים הידועים והלא ידועים המחוברים לרשת שלהם".

"השוק דורש פתרון מיידי לניהול ואבטחת מכשירים המחוברים לרשת ארגונית, כדי להקל על צוותי אבטחת מידע להשיג נראות מלאה ושליטה על הכמות העצומה של המכשירים, ולהבטיח שהם עומדים במדיניות אבטחת המידע של הארגון" אמר עמית קרפ, "אף שמדובר באתגר משמעותי עבור ארגונים רבים, עקב המורכבות הטבועה בו, טרם ניתן לו מענה".

"עם הגידול של היקף המכשירים והטכנולוגיות החדשות, שלא היו קיימים עד לפני עשור, אין זה פלא שארגונים עדיין מתקשים עם ניהול ושליטה של המכשירים ברשת הארגונית, למרות הוצאות של מיליוני דולרים על פתרונות אבטחת מידע מתוחכמים" אמר יואב לייטרסדורף, מייסד ושותף מנהל בקרן ההון סיכון YL Ventures, אשר הובילה את סבב הסיד של אקסוניוס. "אקסוניוס ממלאת את הפער הזה בשוק בעזרת פתרון המעניק נראות מלאה בנוגע לאילו מכשירים מהווים איום לארגונים, יחד עם היכולת לטפל באיומים באופן אוטומטי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות