אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Verily תקים מכון לגמילה מסמים שיבדוק אילו טיפולים מצליחים יותר צילום: iStock

Verily תקים מכון לגמילה מסמים שיבדוק אילו טיפולים מצליחים יותר

חטיבת מדעי החיים של אלפבית, חברת האם של גוגל, תטמיע בו טכנולוגיה לניטור ומעקב אחרי הנגמלים. בשיטה זו מקווים להגיע לניבוי אילו שיטות יצליחו יותר אצל כל מטופל

12.02.2019, 16:13 | שירות כלכליסט
חטיבת מדעי החיים של אלפבית, חברת האחזקות של לארי פייג' וסרגיי ברין, וורילי (Verily), מקימה מכון גמילה ייחודי שיתבסס על טכנולוגיה. על פי הדיווח של CNBC, המכון יוקם בדייטון, אוהיו, כחלק מהמלחמה במגפת ההתמכרות למשככי כאבים, הירואין ואופיאטים שמכה בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

ורילי חוברת לשתי רשתות של מרפאות – קטרינג הלת' נטוורק ופרמייר הלת', להקמת מלכ"ר בשם OneFifteen שיהיה אחראי על מכון הגמילה החדש, שיציע שירותים במקום ולמטופלים מבחוץ. הן גם יממנו את הפעילות שלו.

מכון הגמילה של ורילי ישתמש בטכנולוגיה כדי לזהות את השיטות הגמילה המתאימות לכל מכור מכון הגמילה של ורילי ישתמש בטכנולוגיה כדי לזהות את השיטות הגמילה המתאימות לכל מכור מכון הגמילה של ורילי ישתמש בטכנולוגיה כדי לזהות את השיטות הגמילה המתאימות לכל מכור

"אנחנו נמצאים במסע לחולל מהפיכה בבריאות ההתנהגותית", מסרה דניאל שלוסר מוורילי. "אני חושבת שכל מי שעוסק בתחום הזה צריך להתרגש, כי אנחנו נראה שינוי הודות לרמת ההשקעה ביוזמה הזו". לדבריה, בשלב הראשוני, יתמקדו בוורילי במאמצים להבין אילו שיטות גמילה עובדות בקליניקה, ולאחר מכן הם ינטרו את התנהגות המטופלים לאחר שהם עוזבים כדי להבין ולזהות איזו שיטה מצליחה בטווח הארוך.

בוורילי ישתמשו ב"מגוון של אמצעים" כדי לעקוב ולראות איזו שיטה פועלת, לפיכך שלוסר מדגישה כי המטופלים יצטרכו לתת את הסכמתם שינטרו את פעולותיהם. "זה יהיה משהו פשוט כמו לענות על שאלון או שימוש בטכנולוגיה מתוחכמת יותר שתעזור לקבל תובנות לגבי האדם, איך נראית הסביבה שלו ועם מה הוא מתמודד", הסבירה. הטיפול הקליני יסופק על ידי Samaritan Behavioral Health, חברה בת של פרמייר הלת'.

ורילי תשלב את הטכנולוגיה שלה במתחם כדי שתוכל לנתח ולמדוד את היעילות של שיטות שונות כמו ההתערבויות פומביות.  המרכז יתחיל לטפל במטופלים החל מהאביב הקרוב, כשהמתחם המלא ייפתח שנה לאחר מכן. המטרה העתידית היא לשנות את האופן שבו מטפלים בהתמכרויות, הוסיף המנכ"ל של OneFifteen מרטי טיילר. "מכיוון שיהיו לנו מתקנים, מערכת אקולוגית שלמה ונתונים, נוכל לאמץ הבנה הוליסטית יותר לגבי הבריאות של אדם הן מבפנים והן מבחוץ בעודנו מטפלים בו לטווח הארוך", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות