אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאגת השליטה בבזק: הצעת רכישה חדשה הונחה על השולחן צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

סאגת השליטה בבזק: הצעת רכישה חדשה הונחה על השולחן

יום לפני שמחזיקי האג"ח מתכנסים לדון בהצעת סרצ'לייט: קבוצה של מחזיקי אג"ח סדרה ג' של אינטרנט זהב הגישו הצעה חלופית לרכישת השליטה בחברה; מקורבים למחזיקי האג"ח הגדולים בחברה מעריכים כי הסיכויים להצעה נמוכים

12.02.2019, 17:34 | גולן חזני

יום לפני שמחזיקי האג"ח מתכנסים לדון בהצעת סרצ'לייט: קבוצה של מחזיקי אג"ח סדרה ג' של אינטרנט זהב, המחזיקים מעל ל-5% מאג"ח החברה, הגישו היום (ג') הצעה חלופית לרכישת השליטה באינטרנט זהב, במסגרת הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה שהגיעה לידי "כלכליסט" מציעה להעביר את היתר השליטה בבזק תמורת פריסה מחדש של חוב החברה בהיקף 730 מיליון שקל ברוטו, ובריבית חדשה, שתושלם כריבית נצברת במועד הפרעון של האג"ח, בדומה להסדר שהושג בעבר בחברות פטרוכימיים ואלביט הדמיה.

הקבוצה מציעה לקחת על עצמה את החוב כולו, לפרוס אותו לטווח ארוך, מבלי להזרים הון לחברה. זאת, בלי בדיקות נאותות כלשהן ובלי תנאים כפי שהציבה סרצ'לייט. חוב החברה יומר למניות, כשהמציעים יקבלו 50% ממניות החברה ואילו מחזיקי האג"ח האחרים יקבלו את 50% הנותרים.

כמו כן, הקבוצה מציעיה לשאת בעלות תפעול החברה עד 100 אלף שקל בשנה, סכום זעום, שלא יכלול הוצאות ניהול שוטף של החברה בסכומים שמעבר לכך והוצאות ניהול תביעות נגד הגורמים שהובילו למצב הקשה של החברה, ויפעלו לצמצום ההוצאות והתוויית מנגנון הפעלה רזה של החברה, כשהם עצמם לא יקבלו דמי ניהול שנתיים ממועד הרכישה.

עו"ד אסף אפרתי, צילום: יח"צ עו"ד אסף אפרתי | צילום: יח"צ עו"ד אסף אפרתי, צילום: יח"צ

עו"ד אברהם קרן, צילום: יח"צ עו"ד אברהם קרן | צילום: יח"צ עו"ד אברהם קרן, צילום: יח"צ

נוסף לכך, הם מתחייבים למחוק את החברה ממסחר בנאסד"ק כדי לצמצם עלויות, ולפעול להורדת היתר השליטה של החברה בביקום (שמחזיקה ב-26% ממניות בזק) ל-35% לעומת 50% כיום.

ב-140 מיליון השקלים שבקופת אינרטנט זהב הם מציעים לחלק כך: 60 מיליון שקל לרכישת אגרות חוב הנסחרים במחיר נמוך ובמחצית ממחיר האגרת, כלומר ברכישה כזו ימחק 120 מיליון שקל מהחוב. 60 מיליון שקל נוספים ישמשו לרכישת מניות ביקום באמצעות הנפקה פרטית שתהווה המשך להנפקה הפרטית שביצעה ביקום במחיר של 16 שקל למניה לפני שבועיים.

15 מיליון שקל נוספים מהכספים בקופת החברה ישמש להוצאות שונות כמו אגרות, שכר דירקטורים, יעות משפטי, שכר מנכ"ל שיהיה במשרה חלקית ולא יכלל על המציעים עצמם.

במקום שתי סדרות האג"ח הקיימות הם מציעים להנפיק סידרה חדשה, סידרה ה', מחזיקים שלא יבחרו בחלופה של האקזיט יקבלו לדברי השניים את מלוא החוב בריבית של 3% לשנה ובפריסה לחמש שנים. כן תהיה הנפקה של אג"ח תביעות לא סחירה, שבאמצעותה יממנו את התביעות שתגיש החברה.

מקורבים לאינטרנט זהב ולמחזיקי האג"ח הגדולים בחברה אמרו כי ההצעה, שהגיע במקביל להצעת סרצ'לייט, איננה אטרקטיבית והסיכוי שתתקבל נמוך. את הקבוצה מובילים עורכי הדין אסף אפרתי ואברהם קרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות