אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג האשראי של פננטפארק יורד לרמה של +A בשל עלייה צפויה במינוף צילום: עמית שעל

דירוג האשראי של פננטפארק יורד לרמה של +A בשל עלייה צפויה במינוף

חברת הדירוג מעלות מציינת: "השקעותיה של פננטפארק מאופיינות ברמת סיכון נמוכה ובהתאם מניבות תשואה נמוכה יותר מאחר שהחברה מכוונת בעיקר להשקעות המובטחות בשעבוד ראשון"

12.02.2019, 17:13 | יניב רחימי
חברת דירוג האשראי מעלות הודיעה היום (ג') על הורדת דירוג האשראי של חברת פננטפארק האמריקאית, מרמה של -AA לרמה של +A, בשל עלייה צפויה במינוף.

קראו עוד בכלכליסט

הורדת דירוג האשראי של פננטפארק מגיע על רקע ההחלטה של דירקטוריון פננטפארק להעלות את יעד המינוף של החברה, כפי שהוא מתבטא ביחס חוב להון עצמי לרמה של 1.7-1.4, לעומת רמתו בדצמבר 2018 שעמדה על יחס של 0.9 בלבד.

הדירקטוריון של פננטפארק החליט לאמץ את התיקון לחוק זמינות האשראי לעסקים קטנים, החל על חברות לפיתוח עסקים (BDCs), המאפשר לחברות לפיתוח עסקים להקטין את יחס כיסוי הנכסים שלהן (יחס הנכסים לחוב) מ-200% ל-150%.

בדוח של מעלות נכתב ש"בהשוואה לחברות לפיתוח עסקים אחרות, השקעותיה של פננטפארק מאופיינות להערכתנו ברמת סיכון נמוכה ובהתאם מניבות תשואה נמוכה יותר מאחר שהחברה מכוונת בעיקר להשקעות המובטחות בשעבוד ראשון".

פננטפארק מתמקדת במתן הלוואות לחברות בגודל בינוני, בדרך כלל לצד השקעות הון על ידי קרנות השקעה פרטיות. החברות הלוות מפננטפארק מתאפיינות בהכנסות של עד מיליארד דולר וב- EBITDA שנעה בטווח של 100-15 מיליון דולר. תיק ההלוואות של פננטפארק הניב בשנה שחלפה תשואה של 8.8% והוא מסתכם בכמיליארד דולר של הלוואות שניתנו ל-88 לווים.

מנכ"ל פננטפארק ארתור פן, צילום: עמית שעל מנכ"ל פננטפארק ארתור פן | צילום: עמית שעל מנכ"ל פננטפארק ארתור פן, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות