אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 אולייר נטלה הלוואה חדשה בריבית של 13% לפרויקט בברוקלין צילום: אורן פרוינד

אולייר נטלה הלוואה חדשה בריבית של 13% לפרויקט בברוקלין

סכום ההלוואה, העומד על 65 מיליון דולר, מיועד להשלמת בנייתו של השלב השני בפרויקט דניזן-בושוויק בניו יורק

13.02.2019, 08:54 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן האמריקנית אולייר, של יואל גולדמן שגייסה חוב ממשקיעים בתל אביב במספר סדרות אג"ח, מדווחת הבוקר (ד') על נטילת הלוואת מזנין (הלוואה לטווח קצר) יקרה בריבית של ליבור + 10.5%, לפי שער הליבור הנוכחי מדובר בריבית של כ-13%, זאת לצורך השלמת בנייתו של השלב השני בפרויק דניזן-בושוויק שהיא מקימה ברובע ברוקלין בעיר ניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואה החדשה שהועמדה לאולייר היא בסכום של 65 מיליון דולר כאשר המלווה מוגדר כגוף פינסי אמריקני. המטרת של ההלוואה היא מימון של הבנייה כאמור וכמו כן תשלום לספקים שעובדים על השלב הראשון של אותו פרוייקט. מה שישאר מכספי ההלוואה ישמש את אולייר לבחינת צרכי הנזילות שלה. להערכת החברה, היתרה נטו של עודפי המימון תעמוד על  כ-13 מיליון דולר.

מצב ההלוואות של אולייר מלמד כי הריבית עליהן גבוהה, בוודאי במונחי המימון השוררים לקבלנים בשוק ההון הישראלי. לפי הדיווח של אולייר הבוקר, הריבית המשוקללת בגין ההלוואות הקיימות, יחד עם ההלוואה החדשה, שנטלה על עצמה החברה עומדות על ליבור+9.58%, כלומר כ-12% לפי שער ליבור של 2.5%. עם זאת, באולייר מציינים שהריבית צפויה לרדת בהמשך, לאחר השלמת המימון מחדש של ההלוואות "בשיעורי ריבית הצפויים להיות נמוכים מהותית משיעור הריבית המשוקללת".

לאולייר שגייסה בארץ חוב בהיקף כולל של 2.4 מיליארד שקל ישנן 4 סדרות אגרות חוב הנסחרות בתל אביב. שתי הסדרות ללא בטוחות נסחרות בתשואות דו ספרתיות גבוהות: אג"ח ב' שלה נסחרת בתשואה של 51.4% ואג"ח ד' בתשואה של 33%.

הזינוק בתשואות, שמאפיין חשש גובר של המשקיעים מיכולת הפירעון של החברה, הגיע לאחר מספר תקלות שהתגלו בהתנהלותה. ברבעון השלישי התגלה כי סכום של 3.7 מיליון דולר עבר בשוגג לחברה שבשליטת בעל החברה במקום לחברה בשליטת אולייר. בסוף ינואר דיווחה החברה על הלוואה בהיקף של 4.85 מיליון דולר שנמצא שלא הובאה לאישור ועדת הביקורת והדירקטוריון.

באולייר מודעים למצב הלא פשוט וציינו בדיווח הבוקר כי החברה פועלת למימוש או הכנסת שותפים למספר נכסים. בכלל זה, מציינים באולייר כי זוהו מספר נכסים ספציפיים שהחברה פועלת למכירתם בטווח הקצר, וזאת מתוך מטרה להגדיל את יתרות המזומנים של החברה ובכדי להבטיח את עמידתה בהתחייבויותיה במועדן. עוד נמסר כי נכון להבוקר, החברה נמצאת במשא-ומתן עם מספר רוכשים פוטנציאלים למכירה של נכסים כאמור, אחד מהם לגביו התקבלה הצעה בשווי העולה על ערכו בספרים צפוי להניב לחברה תזרים נטו בסך של כ-45 מיליון דולר.

פרויקט בושוויק בברוקלין , צילום: אורן פרוינד פרויקט בושוויק בברוקלין | צילום: אורן פרוינד פרויקט בושוויק בברוקלין , צילום: אורן פרוינד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות