אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלבר הודתה בהצגת פרטים מטעים בדו"חות ותשלם 850 אלף שקל צילום: עמית שעל

אלבר הודתה בהצגת פרטים מטעים בדו"חות ותשלם 850 אלף שקל

כך עולה מהסדר בין חברת הליסינג לרשות ני"ע שאישרה ועדה האכיפה המנהלית. לאלבר הייתה טעות במשך 6 שנים בסעיף הוצאות הרישוי בגין ציי הרכב שלה, שגרמה להגדלת הרווח הנקי וההון המצטבר, והשפיעה גם על גובה הדיבידנד והבונוסים ששולמו לנושאי המשרה

13.02.2019, 09:22 | תומר גנון

חברת הליסינג הבורסאית אלבר תשלם 850 אלף שקלים במסגרת הסדר אכיפה מינהלי שבו הודתה בהצגת פרטים מטעים בדו"חותיה הכספיים במשך 6 שנים. כך החליטה אתמול (ג') ועדת האכיפה המינהלית שליד רשות ני"ע, שאישרה את ההסדר שאליו הגיעה אלבר עם הרשות.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסדר הודתה אלבר כי בין השנים 2008-2013 היתה טעות בסעיף הוצאות הרישוי בגין צי הרכב שלה בדו"ח רווח והפסד, שהתבססה על אומדן לקוי. הטעות התגלתה על ידי מנכ"ל החברה לקראת אישור דו"חות שנת 2013. היא דווחה לרשות והחברה הודיעה על תיקון דו"חות לאחור (restatement).

מגרש מכוניות של אלבר מגרש מכוניות של אלבר מגרש מכוניות של אלבר

על פי דיווח שפרסמה החברה לאחר שהתגלתה הטעות, הטעות באומדן גרמה להגדלת הרווח הנקי וההון המצטבר של אלבר בכ-18 מיליון שקל. הטעות השפיעה על גובה הדיבידנד שחולק, וכן על גובה הבונוסים ששולמו לנושאי המשרה בשנים 2009-2012 – 311 אלף שקלים ברוטו. כספים אלה הושבו לחברה לאחר שהתגלתה הטעות.

רשות ני"ע טענה במסגרת כתב טענות מינהלי שהגישה נגד החברה, כי לאור ההשפעה על הדו"חות היה מדובר בנושא מהותי ולכן מדובר בהכללת פרט מטעה בדו"ח. הרשות טענה כי החברה לא תיקנה את הליקוי במשך שנים חרף "מנורות אדומות" שנדלקו בנושא. כאמור הצדדים הגיעו לבסוף להסדר שאושר על ידי ועדת האכיפה המינהלית.

את רשות ני"ע ייצגו אילנה ליפסקר-מודעי ועפרה רובינפלד-הוך. את אלבר ייצגו עוה"ד ירון ליפשס ויעל וקנין ממשרד כספי ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
חברה בעייתית
לא ממליץ ליקנות מהם ומאחרות רכבים ללא בדיקה של הרכב במכון בדיקה שאתם בוחרים לא לוותר למרות ניסיונות השיכנוע שהרכב עבר בדיקה אצלהם עם היתחייבות לבדיקה על תיקנו את הסיפורים האלה רק בדיקה במכון מורשה תראה עד כמה הרכב תקין ואולי תואם את הבדיקה שך החברה וכך אולי תורידו במחיר הרכב אם תחליטו לקנות על פי הממצאי של המכון המורשה,לא לוותר על בדיקה מנסיון.
בני  |  14.02.19
לכל התגובות