אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט דחה את בקשת נתניהו לזמן עדים נוספים לחקירותיו צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג

מנדלבליט דחה את בקשת נתניהו לזמן עדים נוספים לחקירותיו

היועמ"ש הודיע לעורכי דינו של רה"מ כי הוא דוחה את בקשתם לזמן עדים מטעמם. במכתב ממשרד המשפטים נכתב כי כמה מהעדים שביקשו - דווקא העידו. "היועמ"ש לא הסתפק בלימוד המסמכים, אלא העמיק וחקר בעצמו"

13.02.2019, 12:49 | תומר גנון וליטל דוברוביצקי

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מדלבליט דחה היום (ד') את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לזמן עדים נוספים לחקירותיו.

קראו עוד בכלכליסט

היועמ"ש השיב היום לפניית באי כוחו של ראש הממשלה, עוה"ד נבות תל צור, טל שפירא ועמית חדד, אשר כללה, בין השאר, בקשות לבצע פעולות חקירה נוספות בתיקים הנוגעים לנתניהו.

עוזרו הבכיר של מנדלבליט, באמצעות ד"ר גיל לימון השיב לפרקליטים: "בשלב בו אנו נמצאים לא נדרשות פעולות חקירה נוספות". כן הובהר לסנגורים כי המידע המצוי בידיהם הינו חלקי ביותר, ואף צויין כי "כמה מן הגורמים המוזכרים במכתבם, שלגביהם ביקשו כי תיגבה עדותם, כבר מסרו עדות במהלך החקירה".

ממשרד המשפטים נמסר כי "בשלב זה חומר הראיות נבחן אצל היועץ המשפטי לממשלה, וכפי שהבהרנו בעבר – מוצע להימנע מהסתמכות על פרסומים שונים אודות חומרי הראיות או תהליך העבודה על התיקים, ולדבוק רק בפרסומים הרשמיים".

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צילום: יואב דודקביץ היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט | צילום: יואב דודקביץ היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צילום: יואב דודקביץ

עוד נכתב בתשובת היועמ"ש כי "עניינו של מכתבכם בבחינה אותה עורך היועץ המשפטי לממשלה בימים אלו בקשר לתיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה המכונים פרשות 1000, 2000 ו-4000. לטענתכם קיים חשש מפני הישענות יתרה כביכול של היועץ המשפטי לממשלה על חוות הדעת של פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) תוך פגיעה בעצמאות שיקול הדעת של היועץ. כן נטען כי השילוב של היקפי חומר גדולים, מזה, ושל לחץ זמן מזה, מקים חשש להחמצת ראיות מזכות המצויות בחומר החקירה, כמו גם החמצת ראיות מזכות שהיו צריכות להאסף במהלך החקירה, אולם לא נאספו".

עורכי הדין של בנימין נתניהו. מימין: עמית חדד, נבות תל צור וטל שפירא עורכי הדין של בנימין נתניהו. מימין: עמית חדד, נבות תל צור וטל שפירא עורכי הדין של בנימין נתניהו. מימין: עמית חדד, נבות תל צור וטל שפירא

היועץ המשפטי לממשלה השיב במכתב כי חקירות התיקים הנוגעים לראש הממשלה הסתיימו זה מכבר והחומר שנאסף בהן הועבר לבחינת הגורמים המוסמכים לצורך קבלת החלטה. "מקום בו נמצא לאחר העברת חומרי החקירה מהמשטרה לתביעה הכללית – כי נדרשות פעולות להשלמת החקירה ולהעמקת הבירור , בוצעו הפעולות המתחייבות. לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, בשלב בו אנו נמצאים, לא נדרשות פעולות חקירה נוספות... נציין כי כמה מן העדים המוזכרים במכתבכם, שלגביהם ביקשתם כי תגבה עדותם, דווקא מסרו עדות בחקירה. הכול נעשה על פי הדרוש לשם בירור האמת".

מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר: "מצער שהלחץ של השמאל והתקשורת כנראה גורם ליועמ"ש להיחפז ולהודיע על שימוע לפני הבחירות, בשעה שהאמת תצא לאור בתהליך השימוע רק אחרי הבחירות. צר לי שהיועמ"ש דחה את בקשתי להתעמת עם עדי המדינה וגם את בקשת פרקליטיי לחקור עשרות עדים שלא נחקרו ושמוכיחים את צדקתי. כל זה יקרה בתהליך השימוע שיתקיים רק אחרי הבחירות ושבו יתרסקו כל הטענות נגדי, כפי שקרה לטענות נגד אישי ציבור אחרים שיצאו ללא רבב לאחר שניתנה להם ההזדמנות להגן על עצמם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל- 4
הצגת לו"ז של הליך משפטי היא לא חזות פני כל. זה אולי נכון לגבי "אדם רגיל", אבל לא ראש ממשלה או שר. הלו"ז יילך ויתקצר ולא מסיבות משפטיות. הבחור יאבד את הלגיטימיות שלו במעלה הדך, והשלב הראשון יהיה כשכולנו נחשף לראיות. ממש בקרוב. חות מזה, זכור. אנחנו מדברים על מי שדואג לעצמו יותר מאשר למדינה ואזרחיה. כמו שהוא היה פעם אמריקאי קאי בשם בן ניתאי, הוא יעלם תמורת סגירת התיקים, יחזור לארה"ב ולשמו הקודם, ויצביע לטראמפ. אין סיכוי שהוא ייפרד מ- 4 או 8 מיליון $, גם אם הוא שווה 50 מיליון.
ש"צ  |  15.02.19
4.
ראש ממשלה יהיה טרוד במשפט עד 2024
כתב אישום יוגש רק בתחילת 2021 ולאחר סיום הבעיות אודות או מסירת כל החומר להגנה ו דחיית הטענות המקדמיות-שמיעת הראיות תתחיל בתחילת 2022. שמיעת הראיות תימשך כ-8 חודשים והכרעת הדין תינתן בתחילת 2023 נתניהו יערער לעליון והערעור יידחה לקראת סוף 2023 ואולי אף תחילת 2024. לקראת סוף הקדנציה החמישית והאחרונה שלו. אני ממש לא מאוהבי נתניהו אבל בהנחה סבירה שהוא ייבחר-חבל לי שייתן רק 75% מהיכולת שלו בכלל עבירות זניחות (הוא לא באמת קיבל לכיס שוחד של עשרות מיליונים. סיקור אוהד? בחיאת. סיגרים ושמפניות? בחיאת).
סנגור  |  14.02.19
לכל התגובות